EN

Презентація Міжнародної бієнале «Скульптура просто неба» – 2020 / 2022

 

Текст організаторів:

У цей непевний з багатьох причин, а найперше, через COVID19 час, оргкомітет Міжнародної бієнале «Скульптура просто неба» докладає зусиль, щоби частково втілити свій задум саме влітку 2020 р.

У зв’язку з цим запрошуємо Вас взяти участь у низці заходів:

  1. Презентації проєктів «Скульптура просто неба – 2020 та 2022». 
  2. Урочистому відкритті фонтану «Цхра Цкаро / Дев’ять Джерел» (автори: Д. Шарашидзе, г. Міміношвілі) 

Фонтан (кінетична скульптура) присвячено темі бієнале «Геній місця» та 100-річчю від дня народження Тоніно Ґверри. Фонтан інсталюється в Софійському саду біля Будинку митрополита на території Націоналтьного заповідника «Софія Київська» в рамках проєкту «Геній місця» 2020 і працюватиме від 13 серпня до 30 вересня 2020. 

У програмі вечора – відео-звернення Лори Ґверри (Пеннабіллі, Італія) до гостей та учасників, музика просто неба та запрошення на келих вина. 

Презентації відбудуться 13 серпня 2020 на території Національного заповідника «Софія Київська», початок о 17.30. 

Акредитація ЗМІ – обов`язкова за тел.: 095 49 48 972 або е-mail: marynastreltsova@gmail.com

Просимо підтвердити Вашу присутність до 11 серпня 2020 р. включно.

Для інформації:

У 2022 році Міжнародний інститут культурної дипломатії спільно з Національним заповідником «Софія Київська» утретє проведе виставку-бієнале в рамках проєкту «Скульптура просто неба» (перший етап проєкту відбувся у 2016 р. – «Точка зору від Заходу до Сходу», другий – «3D. Public Art» – у 2018 р.). 

Мета проєкту – стимулювати процес міжнародного та міжкультурного діалогу країн-учасниць бієнале; сприяти розвитку в Україні міждисциплінарних практик мистецтва в громадському просторі (public art), продемонструвати можливості скульптури, просторових інсталяцій й арт-об’єктів у трансформації урбаністичного середовища та формуванні міської ідентичності. 

Тема бієнале 2020 / 2022 – «Геній місця / Genius Loci» – присвячена  пам’яті справжнього «генія місця», легенди світового кінематографу, видатного італійського поета та художника Тоніно Ґверри ( 1920–2012).

Виставка відбуватиметься просто неба в історико-культурному просторі Національного заповідника «Софія Київська». Протягом майже 4-х місяців від 10 червня до 30 вересня 2022 року у рамках проєкту передбачається низка культурних подій та видання художнього альбому-каталогу. 

      За підсумками «open call» для митців, який тривав 03.01 – 01.02. 2020, експертна рада бієнале, до якої також увійшла дружина Тоніно Ґверри, віце-президент однойменної культурної асоціації – Лора Ґверра, сформувала шорт-лист учасників проєкту, роботи яких найповніше відповідають концепції та технічним умовам бієнале й органічно увійдуть в загальну експозицію. 

      

Посилання на сторінку заходу у Фейсбуці: https://www.facebook.com/sculptureanopenair

       

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.