EN

ПРЕЗЕНТАЦІЯ АРТ-БУКУ “МІТЄЦ. РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ПРОСТІР”

25 серпня в Veteran Hub – просторі для ветеранів та громадських організацій, що працюють у сфері ветеранських справ, відбулася презентація арт-буку проєкту «МІТЄЦ. Реабілітаційний простір».

 

Книга з мистецькими роботами учасників — це частина інноваційної програми мистецько-психотерапевтичної реабілітації ветеранів АТО / ООС та колишніх в’язнів «ДНР» / «ЛНР», що реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

 

 

До неї увійшли роботи, створені учасниками програми на мистецьких майстер-класах впродовж дев’яти місяців, а саме – графіка, живопис, колаж. Контекст досвіду учасників транслюється текстовими частинами книги, які мають тематичний розподіл: психотерапія, війна, мистецтво, майбутнє.

За період проєкту було створено близько 500 робіт, частина з яких — це мистецькі щоденники художників проєкту — Дмитра Коломойцев та Сергія Захарова.

Гості презентації мали змогу оглянути імпровізовану виставку робіт створених учасниками проекту, до якої увійшла частина робіт, створених на майстер-класах графіки та живопису, а також деякі фрагменти щоденників художників проєкту.

 

 

Про проєкт  та арт-бук розповіли спікери та гості презентації:

Анастасія Данилюк –  упорядниця та авторка арт-буку

«Кожен, хто переглядатиме цей арт-бук, може познайомитися не лише з візуальним аспектом цього видання, а й з емоційним досвідом, що пережили учасники проєкту. В цю книгу входять не лише творчі роботи, а й розділи з цитатами, висловлюваннями. Ми працювали з великим масивом коментарів психологів та учасників і зупинились на чотирьох темах: психотерапія, війна, мистецтво та майбутнє».

 

Ганна Шерман – директорка видавничого дому АНТИКВАР
«Я вдячна, що змогла долучитися до такої шляхетної та сміливої ініціативи. І тепер, коли ми бачимо результат цього проєкту у вигляді творчих робіт та арт-буку, виникає відчуття задоволення тим, що є ще такі речі, сутність яких є людяність і доброта, які відбуваються в нашому житті».

 

Олеся Собкович – мистецтвознавиця
«Цей проєкт для мене є дуже важливим в тому сенсі, що це ще одна можливість сказати «дякую», військовослужбовцям, добровольцям, волонтерам, які вже сьомий рік поспіль є надійним щитом для кожного з нас – для цивільного населення, завдяки чому ми не знаємо, що таке буденність війни. Якщо ж  говорити про мистецьку частину– це мандрівка, де мистецтво є інструментом долучення, розкриття пережитого досвіду учасників проєкту».

 

Останнє фото матпріалу: учасники проєкту: Вікторія Савченко, Ольга Куц, Сергій Захаров, Олена Бойко. Селфі Вікторія Савченко

 

МІТЄЦ дякує Veteran Hub за допомогу в організації презентації арт-буку.

 

Опис проєкту: 

АРТ-ТЕРАПІЯ ВЕТЕРАНІВ АТО / ООС ТА КОЛИШНІХ В’ЯЗНІВ «ДНР / ЛНР»

«МІТЄЦ. РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ПРОСТІР” — інноваційна програма мистецько-психотерапевтичної реабілітації ветеранів АТО / ООС та колишніх в’язнів «ДНР / ЛНР». Над втіленням його у життя працюють команди двох громадських організацій — «МІТЄЦ» та «Львівський психоаналітичний інститут ментального здоров’я».

Впродовж 9 місяців учасники програми беруть участь у 8 майстер-класах із різних видів мистецтва: графіки, живопису, фотографії, кераміки, колажу, ленд-арту, саунд-арту та перформативного танцю. Майстер-класи проводять провідні українські митці: Олексій Аполлонов, Олена Придувалова, Валерій Мілосердов, Сергій Якунін, Олександр Міловзоров, Катерина Свіргуненко, Альона Мамай, Богдан Мороз та ін. Фінальним акордом проєкту стане створення арт-буку та розробка методики психотерапевтами.

Під час майстер-класів з учасниками програми працюють фахові психотерапевти, психоаналітики. А професійні художники — Сергій Захаров (колишній в’язень «ДНР») та Дмитро Коломойцев (ветеран АТО) ведуть художні щоденники та фіксують арт-терапевтичний процес.

КУНГФУ ВІД МИСТЕЦТВАКУНГФУ ВІД МИСТЕЦТВАЧОМУ УЧАСНИКИ БОЙОВИХ ДІЙ СТАВЛЯТЬСЯ НЕГАТИВНО ДО ТИХ, ХТО НЕ БУВ НА ВІЙНІ

 

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.