EN

ПРЕЗЕНТАЦІЯ АРХІВУ


Наталія Ревко (Одеса) про архів МСМО. Завтра, 28 листопада о 16:00 в “Національній Академії образотворчого мистецтва і архітектури” відбудеться презентація архіву.

Текст організаторів: 

 

 Музей сучасного мистецтва Одеси в партнерстві з Харківською муніципальною галереєю створюють проект онлайн-архіву art (co)archive, в якому будуть опубліковані твори й архівні документи з фондів та колекцій інституцій, а також з приватних збірок. Відкриття ресурсу заплановано на кінець листопада.

 

 

Першим кроком в реалізації проекту стала публікація оцифрованих творів і документів з фонду й архіву МСМО, пов’язаних з 1980-ми, з творчістю групи художників, яких сьогодні називають “одеськими концептуалістами”, а саме: Леоніда Войцехова, Юрія Лейдермана, Сергія Ануфрієва, Ігоря Чацкіна, групи “Перці” та інших авторів. У свою чергу партнер проекту Харківська муніципальна галерея, підготувала пакет матеріалів, які стосуються концептуальних практик у творчості Вагріча Бахчаняна і Бориса Михайлова. Організатори також запросили Національний художній музей України в якості партнера проекту та мистецтвознавицю, завідувачку науково-дослідного відділу мистецтва ХХ-ХХІ ст. Оксану Баршинову для експертної оцінки, організації та модерації дискусії та презентації результатів.

 

 

Важлива складова проекту – це пошук і підготовка до публікації на ресурсі творів і архівних документів з приватних колекцій, музейних збірок та архівів художників. Цим і зумовлено використання в назві префікса (co), який означає об’єднання і партнерство як основу роботи над онлайн-архівом.

 

Автори проекту сподіваються, що публікація у відкритому доступі колекцій інституцій та приватних осіб сприятиме дослідженням, появі критичних і аналітичних матеріалів, а зручна платформа веб-сайту допоможе зацікавити ширшу аудиторію.

 

Розклад презентацій:

 

28 листопада, 16:00. Національна Академія образотворчого мистецтва і архітектури (Виставкова зала Академії) Київ, Вознесенський узвіз, 20.

 

Під час зустрічей ми розповімо, як створювався art (co)archive, поговоримо про можливості співпраці для дослідників і кураторів, про найближчі плани проекту і про художників, представлених в архіві на момент відкриття.

 

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.