EN RU

Пьотр Армяновський в Щербенко Арт Центрі

Пьотр Армяновський в Щербенко Арт Центрі

28 січня об 11.00


Текст організаторів:

ТОЧКА І КРАЄВИД: НАРОДНИЙ МУЗЕЙ АВДІЇВКИ
ПЬОТР АРМЯНОВСЬКИЙ

«Точка і краєвид: Народний музей Авдіївки» – виставковий проєкт митця та режисера Пьотра Армяновського у колаборації з художницями Народного музею, серед яких Христина Скрипниченко, Ольга Корба, Лілія Мережко, Зугайрат Новікова, Даша Бережна та Діана Паліна. Проєкт презентує роботи учасниць музею, відеоінтерв’ю з ними та відеороботу Армяновського «Народний музей Авдіївки», яка була до цього експонована та зайняла призове місце на конкурсі МУХі 2019. Також у проєкті будуть представлені відео-інтерв’ю однієї з організаторок фестивалю «Авдіївка FM» Тетяни Переверзєвої та німецького митця Алана Меєра, який багато разів приїздив до Авдіївки для проведення майстер-класів та пленерів.

Продовжуючи попередньо розпочату наративну лінію знайомства з прифронтовим музеєм у відео «Народний музей Авдіївки», нові роботи, зібрані у групове висловлювання, виступають одночасно і тематичним продовженням, і самостійним проєктом. Персоніфікований образ музею з відео Армяновського, який раніше оповідав свою тривалу історію від походів його завідувача з підлітками на Кавказ до військових обстрілів у часи нинішнього конфлікту, тепер виступає в образах його учасників.

Довготривала робота митця з музеєм розпочалася з відвідування фестивалю «Авдіївка ФМ», події якого відбувалися у Народному музеї та інших локаціях. Тоді його інтенція брати участь у театральній частині переросла у прагнення зафіксувати вир життя культурного центру у відео. У новому проєкті Пьотр Армяновський займає роль не тільки митця, який презентує відеонаратив, а й медіатора: між локальним авдіївським музеєм та його видимістю у міжрегіональному мистецькому контексті й між тамтешніми художницями та тутешніми відвідувачами проєкту.

Зі свого боку назва виставки, – «Точка і краєвид», збирає собою поєднання точок на шляху до зустрічі з останньою – Народним музеєм. Як коментує Пьотр: «Точка – як те, з чого складається картина. Також точка – це місце, яке потрібне художнику і глядачу, щоб побачити краєвид, зустрітися один з одним, перевернути світ». І саме тоді, коли таким пунктом зустрічі на мапі культурного краєвиду є Народний музей, Авдіївка, зі свого боку, є межовим пунктом на мапі конфлікту. Межовою точкою, яка за ініціативою місцевих дієвців, конвертується у точку повернення до життя.

Пьотр Армяновський
Перформер та режисер, співзасновник групи Pic Pic. Вивчав театр та мистецтво перформансу у Києві, Львові та Москві включно зі «Школою перформансу» Янушa Бaгдиґи та «В присутності художника» Мaрини Aбрaмович. Після початку військового конфлікту у рідному місті Пьотр працює переважно з документальним кіно та театром. Бере участь у виставках і проєктах в Україні, Польщі, Угорщині, Франції та Іспанії.

Щербенко Арт Центр
Заснований галеристкою і кураторкою Мариною Щербенко. Завдання центру — створити можливості для діалогу між представниками світу мистецтва і широкою аудиторією. Центр займається виставковою діяльністю, а також виступає майданчиком для проведення лекцій, круглих столів та воркшопів з провідними майстрами сучасного мистецтва України та інших країн.

Виставка триватиме по 20 лютого.

МІТЄЦ надає авторам текстів та героям сюжетів майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти їхні погляди.