EN

Пьотр Армяновський в Щербенко Арт Центрі

28 січня об 11.00


Текст організаторів:

ТОЧКА І КРАЄВИД: НАРОДНИЙ МУЗЕЙ АВДІЇВКИ
ПЬОТР АРМЯНОВСЬКИЙ

«Точка і краєвид: Народний музей Авдіївки» – виставковий проєкт митця та режисера Пьотра Армяновського у колаборації з художницями Народного музею, серед яких Христина Скрипниченко, Ольга Корба, Лілія Мережко, Зугайрат Новікова, Даша Бережна та Діана Паліна. Проєкт презентує роботи учасниць музею, відеоінтерв’ю з ними та відеороботу Армяновського «Народний музей Авдіївки», яка була до цього експонована та зайняла призове місце на конкурсі МУХі 2019. Також у проєкті будуть представлені відео-інтерв’ю однієї з організаторок фестивалю «Авдіївка FM» Тетяни Переверзєвої та німецького митця Алана Меєра, який багато разів приїздив до Авдіївки для проведення майстер-класів та пленерів.

Продовжуючи попередньо розпочату наративну лінію знайомства з прифронтовим музеєм у відео «Народний музей Авдіївки», нові роботи, зібрані у групове висловлювання, виступають одночасно і тематичним продовженням, і самостійним проєктом. Персоніфікований образ музею з відео Армяновського, який раніше оповідав свою тривалу історію від походів його завідувача з підлітками на Кавказ до військових обстрілів у часи нинішнього конфлікту, тепер виступає в образах його учасників.

Довготривала робота митця з музеєм розпочалася з відвідування фестивалю «Авдіївка ФМ», події якого відбувалися у Народному музеї та інших локаціях. Тоді його інтенція брати участь у театральній частині переросла у прагнення зафіксувати вир життя культурного центру у відео. У новому проєкті Пьотр Армяновський займає роль не тільки митця, який презентує відеонаратив, а й медіатора: між локальним авдіївським музеєм та його видимістю у міжрегіональному мистецькому контексті й між тамтешніми художницями та тутешніми відвідувачами проєкту.

Зі свого боку назва виставки, – «Точка і краєвид», збирає собою поєднання точок на шляху до зустрічі з останньою – Народним музеєм. Як коментує Пьотр: «Точка – як те, з чого складається картина. Також точка – це місце, яке потрібне художнику і глядачу, щоб побачити краєвид, зустрітися один з одним, перевернути світ». І саме тоді, коли таким пунктом зустрічі на мапі культурного краєвиду є Народний музей, Авдіївка, зі свого боку, є межовим пунктом на мапі конфлікту. Межовою точкою, яка за ініціативою місцевих дієвців, конвертується у точку повернення до життя.

Пьотр Армяновський
Перформер та режисер, співзасновник групи Pic Pic. Вивчав театр та мистецтво перформансу у Києві, Львові та Москві включно зі «Школою перформансу» Янушa Бaгдиґи та «В присутності художника» Мaрини Aбрaмович. Після початку військового конфлікту у рідному місті Пьотр працює переважно з документальним кіно та театром. Бере участь у виставках і проєктах в Україні, Польщі, Угорщині, Франції та Іспанії.

Щербенко Арт Центр
Заснований галеристкою і кураторкою Мариною Щербенко. Завдання центру — створити можливості для діалогу між представниками світу мистецтва і широкою аудиторією. Центр займається виставковою діяльністю, а також виступає майданчиком для проведення лекцій, круглих столів та воркшопів з провідними майстрами сучасного мистецтва України та інших країн.

Виставка триватиме по 20 лютого.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.