post impreza: Франківчани запускають медіа про локальне мистецтво

post impreza: Франківчани запускають медіа про локальне мистецтво

Розповідаємо, чому команда post impreza вирішила в період війни створити медіа про культуру і мистецтво Івано-Франківська та регіону.

post impreza — це онлайн-видання про мистецьке та культурне життя Івано-Франківська та регіону. Медіа розповідатиме, як за період незалежності України змінювалося наше мистецтво, які твори та постаті виникали і куди ми рухаємося далі — коли нове культурне середовище формується у воєнний час.

 

post impreza: Франківчани запускають медіа про локальне мистецтво

 

Альона Каравай, співзасновниця post impreza та агенції proto produkciia:
«На перший погляд створювати медіа про мистецтво трохи дивне рішення під час повномасштабної війни. З перших днів вторгнення наша команда займається майже виключно терміновими програмами з допомоги культурним діячам, музеям, військовим та шелтерам. Але мене весь час не покидала думка: треба робити і щось довготермінове, таке, що даватиме простір для рефлексії та горизонт вдивляння. Тому ми вирішили: треба робити post impreza — зараз».

Команда post impreza переконана: цей проєкт — гарний поштовх до розвитку якісної культурної журналістики в Україні. До того ж, наше мистецтво і культура потребують більшої інформаційної підтримки, а її можуть організувати саме медіа-фахівці у тісній співпраці з діячами культури.

 

post impreza: Франківчани запускають медіа про локальне мистецтво

 

Чому post impreza?

Назва медіа походить від бієнале Impreza, яка вперше відбулась у Франківську понад 30 років тому. Подія стала знаковою для мистецької спільноти всієї держави. Це була спроба інтегрувати українське мистецтво у європейський культурний контекст. Тоді в Івано-Франківську зібрались митці та мисткині, критики та мистецтвознавці з різних континентів та усіх регіонів України. Перед іноземцями вперше так яскраво постала українська державність у вигляді творів мистецтва, з’явилося широке поле для обміну досвідом і вивчення художніх стилів та напрямів.

Запускали медіа з автор(к)ами Юлія Кушнір та Ольга Перехрест. За їх плечима — досвід запуску Urban Space Radio та онлайн-журналу «Куфер» про життя Франківська. В ролі операційного керівника до post impreza приєднався антрополог та культурний менеджер Євген Бойко.

Митці допомагатимуть із пошуком актуальних тем

Редакція ставить за мету створювати критичні та гострі тексти про те, що дійсно «болить» мистецькій і культурній спільноті. Теми матеріалів визначатиме кураторська група, до якої долучилися художники Анатолій Звіжинський та Євген Самборський, режисерка Надія Парфан, письменник Остап Українець та перформерка Вікторія Миронюк.

 

post impreza: Франківчани запускають медіа про локальне мистецтво

 

Анатолій Звіжинський, художник і куратор:
«Для мене стати частиною post impreza — це логічне продовження усієї попередньої діяльності щодо розвитку різноманітних форм сучасного мистецтва у Франківську. А ще це спосіб співпраці як з наступними поколіннями, так і з активістами, журналістами, митцями, які приїхали до міста за останні роки».

Вікторія Миронюк, мисткиня та перформерка:
«Після початку війни, коли до нас приїхало багато нових людей, усі культурні процеси стали ще жвавішими. Зараз особливо важливо документувати, яким чином ця різність створюватиме нову якість».

Ольга Дятел, культурна менеджерка, продюсерка проєктів сучасної опери, співзасновниця агенції proto produkciia:
«Я переїхала до Івано-Франківська у 2014 році з Криму. Перші п’ять років тут дуже вплинули не те, чим я займаюсь зараз. Більше часу я присвячую саме мистецьким проєктам. Саме зараз в Україні відбуваються трансформації, які мають глобальний вплив та неминуче змінюють локальні спільноти і нашу культуру. Тому за допомогою post impreza хочеться зафіксувати те, через що ми сьогодні проходимо, і те, що пам’ятаємо».

 

post impreza: Франківчани запускають медіа про локальне мистецтво

 

Медійну платформу обіцяють запустити впродовж наступних двох тижнів. Окрім культурної аналітики, інтерв’ю, критики та інших матеріалів, post impreza планує зібрати онлайн-бібліотеку з виданих раніше книжок, каталогів та альманахів про франківське мистецтво.

Команда відкрита до партнерств, пропозицій та інформаційних колаборацій. Анонси культурних подій, які відбуваються у Франківську, можна надсилати на адресу: editor@postimpreza.org.

Також запрошуємо підписуватись на соціальні мережі: Facebook, Instagram, Twitter.

Запуск post impreza став можливим завдяки підтримці Європейського культурного фонду та Європейської Комісії в рамках проєкту «Сила тут», що реалізується «Іншою Освітою».

Текст надано організаторами.

Фото: Олександра Соловйова

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.