Виставка Давида Чичкана «Портрети, які говорять»

 25.11 — 24.12.2020

 

На виставці представлено нову серію графічних робіт, створена Давидом Чичканом в рамках творчої резиденції у Фундації Березницьких, та покликана осмислити феномен зображення портретів історичних постатей на банкнотах української валюти.

 

Продовжуючи досліджувати та переосмислювати доробок українських інтелектуалів-модерністів, Давид Чичкан створює серію альтернативних українських гривень. На «купюрах» Чичкана портрети Лесі Українки та Івана Франка не мовчазні, а доповнені великими цитатами з їхніх творів, що, на думку художника, найбільш повно відображають їх власне бачення суспільного устрою на засадах загальної соціальної та економічної рівності. У такий спосіб художник вчергове для своєї практики привертає увагу до емансипативних переконань ідеологів прогресивного українського проєкту, що залишаються революційними навіть сьогодні.

 

Давид Чичкан (1986) — сучасний український художник, який послідовно розвиває критичний напрямок в мистецтві та перетворює власну художню практику на інструмент трансформації суспільства. Працює з такими медіа, як графіка, живопис, стріт-арт та перформанс. Автор персональних проєктів «Під час війни» («Артсвіт», Дніпро, 2016) та «Втрачена можливість» (Центр візуальної культури, Київ, 2017). Cеред останніх міжнародних проєктів за участі Давида Чичкана виставка «Між вогнем і вогнем. Українське мистецтво зараз» (Відень, Австрія, 2019), Перша Варшавська бієнале (Варшава, Польща, 2018), фестиваль Warsaw Under Construction (Варшава, Польща, 2018), виставка «Перманентна революція» (Музей Людвіга, Будапешт, Угорщина, 2018), Київська бієнале «Київський Інтернаціонал» (Київ, 2017), П’ята Одеська бієнале (Музей сучасного мистецтва Одеси, 2017). Живе та працює в Києві.

 

Bereznitsky Art Foundation – незалежна інституція, діяльність якої направлена на системну підтримку сучасних митців та розвиток художніх практик, презентацію української художньої сцени закордоном та міжнародного мистецтва в Україні, розширення міждисциплінарного діалогу й співпраці, та полягає в реалізації програми творчих та дослідницьких резиденцій, проведенні виставок, фестивальних та освітніх заходів. Історія Фундації веде свій початок від 1994 року, коли мистецтвознавиця та колекціонерка Людмила Березницька заснувала в Києві галерею сучасного мистецтва L-Art, що з 2006 року функціонувала як Bereznitsky Gallery у Берліні та Києві. У 2014 році разом із сином, куратором Євгеном Березницьким, заснувала Фундацію Березницьких (Bereznitsky Art Foundation).

 

Виставка та програма резиденцій у Фундації Березницьких відбуваються за підтримки програми Українського культурного фонду «Культура в часи кризи: інституційна підтримка».

Фундація Березницьких
Кожумяцька, 22
Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.