EN

Початок/Кінець

У київській галереї Imagine Point триває виставка Олександра Яновича та Олександри Кришовської “Початок/Кінець”. 

Текст галереї:

У експозиції представлено живопис, скульптуру та об’єкти створені протягом 2020-2021 років. 

Олександр Янович презентував найкращі роботи зі свого масштабного проєкту «Створення Світу». Яскраві кольори та планетарні форми на його масштабних полотнах віддають шану іншим деміургам з різних міфологій світу, посилаються на образи античних, скандинавських, японських божеств тощо. Всесвіт він будує, за його зізнанням, передусім із самого себе та з уламків попередніх реальностей, що існували у минулому.

 

 

Нюанси концепції виставки Олександр розкриває розповідаючи про свою двоскладову роботу “Велика зима”:

  • «Це такий спеціальний диптих, який, скромно кажу, роблю тільки я. Може хтось ще робить, але я не знаю. Я роблю так, щоб вони, складові картини, були обидві окремо. Щоб вони і розмовляли, і конкурували. Вони нібито схожі за духом, але не можна сказати, що їх можна було б намалювати на одному полотні. 

Назва цієї роботи – Велика зима. Згідно зі скандинавською космогонією світ створювався, існував, а потім він повинен оновлюватись. І цей інструмент, або ж джерело поновлення – це Рагнарьок. Тобто – апокаліпсис.

Велика зима це те, що напередодні Рагнарьоку. Перед новим життям настає Велика зима, а потім оновлення. Рагнарьок – це Початок-Кінець. Це лягає у наш з Олександрою проєкт – будь-який початок закінчується, і будь-який кінець є початком чогось іншого».

 

 

Олександра Кришовська за допомогою експериментального живопису та скульптур, на противагу Олександрові, підводить своєрідний підсумок існування світу, осмислює його невідворотне завершення. Проте, її роботи, представлені у експозиції, торкаються не лише метафоричної теми життєвого циклу усього сущого. Художниця апелює до соціальних, загальнолюдських проблематик:

  • Робота «F60.2» нині представлена на двох виставках одночасно. Як таке може бути? А ось як – фізично вона знаходиться у галереї «Imagine Point», а віртуально – у експозиції Kyiv Art Week 2020, що, як відомо, повністю проходить в інтернеті. Ця робота є частиною проєкту «Fake Story/Human Rights», присвяченому хворобливим уявленням людини про її місце у соціальній структурі і «харчовому ланцюзі». 

Назва «F60.2» — це закодований діагноз диссоціальний розлад особистості, коли поведінка пацієнта не відповідає соціальним нормам, а його характер – черствий, агресивний і конфліктний.

Попри різку назву, ця робота є однією з моїх улюблених. Вона видається мені гармонійною і ненудною, і я вважаю її вдалим результатом експерименту з фактурою живописної поверхні.

 

 

Можливо, найглибинніший сенс мистецтва полягає у прагненні митця відчути себе деміургом – істотою, що має могутність управляти цілим Всесвітом. Але якщо деміургів стає двоє – їхня влада обмежується чи примножується? Автори виставки, батько та донька, розмовляють одне з одним про зміст творення та руйнування реальності. Як аргументи у дискусії використовуються різноманітні медіа – живопис, скульптура та інсталяція; діалог поколінь, водночас абстрактний і глибоко емоційний, зачіпає питання сепарації та спадковості, мети та сенсу, діяння та бездіяльності.

Виставка «Початок/Кінець» триватиме до 12.06.

Галерея Imagine Point, м. Київ, Голосіївський пр-т, 86/1, вхід зі двору.

Вівторок-субота, 12:00 — 19:00. Неділя-понеділок — вихідний.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.