EN RU

Підсумки першого міжнародного KHARKIV PHOTO FORUM

Підсумки першого міжнародного KHARKIV PHOTO FORUM

KHARKIV PHOTO FORUM  презентував до феномену Харківської школи фотографії.

Текст організаторів:

Проведення KHARKIV PHOTO FORUM стало значущим кроком на шляху до реалізації стратегії підвищення уваги світової академічної спільноти та поціновувачів візуального мистецтва до феномену Харківської школи фотографії. 

Протягом чотирьох днів Форуму було проведено 18 лекцій від іноземних та українських дослідників ХШФ. Виступи були розподілені на три умовні секції: “Харківська фотографія: минуле і сьогодення”, “Між Заходом та Сходом: зв’язки українських фотографів” та “Сучасні процеси інституціоналізації Харківської школи”. Серед спікерів були такі експерти та експертки, як Тетяна Павлова, Олександра Осадча, Бела Логачова, Адам Мазур, Олена Петровська, Томас Шершень, Катерина Яковленко і Галина Глеба, Віталія Щелканова, Тетяна Кочубинська, Федора Паркман, Валентин Однов’юн, Агне Нарушіте, Володимир Парфенок, Каміло Ракана, Крістіан Кортегард Мадсен, Фей Доулінг, Олексій Шульгін, Сергій Лебединський. 

Підсумки першого міжнародного KHARKIV PHOTO FORUM

Фото Олега Мальованого

Також в рамках KHARKIV PHOTO FORUM було проведено 2 круглих столи. Один з яких вперше об’єднав представників різних поколінь Харківської школи фотографії та спровокував дійсно цікаву дискусію за модерації фотографа та куратора Олександра Ляпіна. Наступний круглий стіл “Історія рухомих картинокза модерації дослідниці Яніни Пруденко, пройшов у останній день Форуму, та був присвячений новим медіа в українському сучасному мистецтві. Протягом дискусії учасники порушили важливе питання передачі творів та архівів медіамистецтва в державні інституції та наголосили на необхідності розробляти юридичні та формальні механізми такого співробітництва.

Цікава розмова про проєкт «Музей фотографії» відбулася між Вікторією Бавикіною та Сергієм Лебединським, а Олексій Шульгін розповів про Бориса Михайлова та Олександра Слюсарева. 

Підсумки першого міжнародного KHARKIV PHOTO FORUM

Фото Олега Мальованого

Переглянути фрагменти виступів можна у записі прямої трансляції з Форуму на нашій сторінці фейсбук. Згодом опублікуємо виступи спікерів з субтитрами на нашому youtube-каналі. Слідкуйте за оновленнями.

Найактивніша частина KHARKIV PHOTO FORUM скінчилася, але ви можете відвідати онлайн виставки на сайті Форуму http://kphf.com.ua/exhibitions/ Ніхто не заважатиме вести внутрішній діалог з мистецтвом. На вас чекає нова серія робіт Сергія Святченко – “Вражені часом”, три проєкти Євгенія Павлова – Скрипка Архівна Орвохром, групова виставка Photo HISTORY та ретроспектива Олега Мальованого.

Дякуємо всім, хто був з нами в ці дні та за ваш інтерес до Харківської школи фотографії. Далі буде! 

Організатори Форуму: Колекція Гриньових та Український клуб колекціонерів сучасного мистецтва. Проєкт реалізується за підтримки УКФ.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.