EN RU

PHILLIPS NEW NOW

Yayoi Kusama. Rain on Red Poppies

Кулікова Вікторія, — піар-менеджер Abramovych.art, — про денні торги Phillips New Now в Лондоні, де було представлено роботи українських митців.

 

11 квітня у Лондоні відбулися торги «New Now» аукціонного дому Phillips.  Загалом на аукціоні репрезентовано 236 лотів.

На аукціоні були представлені: Герхард Ріхтер, Яой Кусама, Роберт Лонго, Мартін Кіппенбергер, Карстен Хеллер, Олафур Еліассон, Сантьяго Сьєрра, Ентоні Гормлі та інші.

Естімейти в межах «New Now» варіюються від п’ятисот до п’ятисот тисяч фунтів стерлінгів. Рекордна стартова ціна – £ 300 000 за скульптуру «State III» Ентоні Гормлі з серії «The Proppers», що зроблена зі сталевих блоків. Зараз твір перебуває у приватній колекції, попередньо був виставлений на аукціоні Christie`s у 2016 році та експонувався у галереї White Cube у Сан-Паулу (Бразилія). Найдорожча робота Гормлі була продана на аукціоні Christie’s у минулому році більш ніж за 6,5 мільйонів фунтів стерлінгів.

Ентоні Гормлі – один з найвідоміших британських митців сучасності, на даному етапі досяг предкласичного визнання публіки. Для своїх скульптур та інсталяцій Гормлі обрав найбільш впізнаваний образ – людину, її взаємодію з простором, – прокоментував арт-дилер Ігор Абрамович.

Згідно рейтингу, зафіксованого порталом artnet, Яой Кусама була визнана у 2017 році найдорожчою художницею світу серед наших сучасників. Її роботу «White No. 28» було продано на аукціоні Christie`s більш ніж за сім мільйонів доларів. На торгах Phillips можна було придбати дві роботи Кусами за ціною £ 15 000 – 20 000.

Єгор Зігура. Колос, що тримає світ

Єгор Зігура, «Колос, що тримає світ»

За свідченням журналу Manager Magazin, видатний німецький живописець Герхард Ріхтер, твори якого – серед колекцій найбільших музеїв світу, в 2017 році увійшов до рейтингу 1 000 найбагатших людей Німеччини. Його статки оцінюються в понад 700 млн євро. На лондонському аукціоні можна було придбати лот Ріхтера «Flow (P16)» за  £ 6 000 – 8 000.

Наш спввітчизник Єгор Зігура представив на торгах скульптуру «Колос, що тримає світ» (бронза, 100.2 x 34.2 x 27.8 см) з циклу «Післясьогодні» з естімейтом £ 3 000 – 5 000.

Дмитро Грек. Вдивляючись із

Дмитро Грек, «Вдивляючись із»

 

Барельєфний портрет із серії «Вдивляючись із» (каміння, 31.8 x 32 x 8 см) Дмитра Грека Phillips оцінили в £ 1 000 – 2 000.

Роботи Єгора Зігури та Дмитра Грека вже неодноразово продавались на закордонних аукціонах.

В цілому, торги пройшли успішно. Скульптуру Егора Зігури було продано за £6875 фунтів стерлингів, що перевищило вказаний естімейт, а роботу Дмитра Грека придбали за £2000 фунтів стерлингів.

Про остаточні результати можна дізнатися на сайті аукціонного дому Phillips.

Вікторія Кулікова

МІТЄЦ надає авторам текстів та героям сюжетів майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти їхні погляди.