EN

Персональна виставка народної художниці України Марії Левитської

З 23-го березня по 6-е квітня 2023 року у виставковій залі Національної академії мистецтв України за адресою: вул. Бульварно-Кудрявська, 20, триватиме персональна виставка головної художниці Національного академічного театру опери та балету України імені Т. Г. Шевченка Марії Левитської.

Текст організаторів:

Художниця презентує глядачам ескізи театрального костюма до вистав Національної опери України різних періодів творчості. Театральний костюм є невіддільною складовою процесу створення не тільки окремих сценічних образів, а й художнього образу вистави в цілому. Ескіз театрального костюма – один із перших кроків на цьому шляху. 

Протягом творчого життя Марія Левитська здійснила кілька десятків тисяч ескізів, за якими створено костюми до вистав музичного і драматичного театрів. За словами художниці, театральні костюми – не просто невід’ємна складова характеристики персонажа, але й увиразнює настрій та поведінку героя у виставі. Працюючи над ескізами до вистави, Марія Левитська прагне гармонійно поєднати історію костюма та стилю з музикою та сценічним рухом.

Інформація: Марія Сергіївна Левитська – головний художник Національного академічного театру опери та балету України імені Т. Г. Шевченка, народний художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, академік Національної Академії мистецтв України, членкиня Національної спілки художників України, Національної спілки кінематографістів України, нагороджена орденом Княгині Ольги (II ст.). Народилася в Києві, закінчила Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури України – факультет живопису, відділення сценографії під керівництвом професора Данила Лідера. Як художник-постановник і художник по костюмах працювала на кіностудії ім. Олександра Довженка (серед багатьох інших – співпраця з Романом Балаяном («Поцілунок») та режисером Олегом Фіалком («Повернення Баттерфляй»).

З 1989 року – головний художник Національного академічного  театру опери та балету України імені Т.Г. Шевченка.

Марією Левитською створено сценографія та костюми до більш ніж 160 опер, балетів і драматичних вистав в Україні, Канаді, Словенії, Польщі, Японії. Вона є автором декорацій і костюмів таких опер і балетів на сцені Національної опери України: опери – «Попелюшка» Дж.Россіні, «Любовний напій» Г.Доніцетті, «Запорожець за Дунаєм» С.Гулак-Артемовського, «Джоконда» А.Понкіеллі, «Алєко» С.Рахманінова, «Любов до трьох апельсинів» С.Прокоф’єва, «Казка про царя Салтана» М.Римського-Корсакова, «Мазепа», «Пікова Дама», «Іоланта» П.Чайковського, «Манон Лєско», «Турандот», «Флорія Тоска», «Богема» Дж.Пуччіні, «Бал-маскарад», «Макбет», «Дон Карлос», «Набукко» Дж.Верді та ін.; балети – «Лебедине озеро», «Спляча красуня», «Лускунчик» П.Чайковського, «Попелюшка» С.Прокоф’єва, «Шехеразада» М.Римського-Корсакова та ін.

    • ВІДКРИТТЯ: 23 березня 2023, 17:00
    • МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ВИСТАВКИ: Національна академія мистецтв України. 
    • АДРЕСА: Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 20.
    • ПЕРІОД: 23 березня по 6 квітня 2023 року
  • ДНІ РОБОТИ: Пн-Пт (11:00-17:00)
МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.