EN

Перша Українська Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва

15 жовтня

Текст організаторів:

«30 років Свободи» – тема першої Української Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва, яка пройде в Києві з 15 по 30 жовтня 

Інсталяції, відеоарт, кінетичні, VR та NFT-експонати – в Україні вперше відбудеться Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва

50 робіт художників з 15 країн світу на першій Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва в Києві 

Унікальна інноваційна культурна подія ‒ перша Українська Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва відбудеться з 15 по 30 жовтня. Понад 50 сучасних робіт художників з 15 країн світу будуть представлені на 700м² сучасної медіа галереї ARTAREA в Києві. Програму бієнале доповнять живі виступи артистів та міжнародна конференція. Завдяки підтримці Українського культурного фонду, посольства Іспанії в Україні та Іспанської Агенції з розвитку (AECID) вхід на всі заходи буде вільним, за умови попереднього запису.

Від класичних до найновітніших: інсталяції, відеоарт, кінетичні, VR та NFT-експонати — українська бієнале представить прогресивні приклади діджитал та медіаарт від художників з Іспанії, Франції, Італії, Великої Британії, Нідерландів, Німеччини, Португалії, Шотландії, Румунії, Ірану, Канади, Японії, Тайваню, Південної Кореї та України.

Всі міжнародні та українські експонати об’єднує головна тема Бієнале ‒ «30 років Свободи». Кураторами виставки стали Валерій Коршунов (Україна) та Юрій Лех Поланский (Іспанія). Роботи українських митців обирались за допомогою відкритого конкурсу. За його результатами було відібрано понад 10 експонатів.

“Головна тема бієнале «30 років Свободи» — покликана осмислити стан незалежності українців та феномен свободи людини в еру постковіду через сучасні діджитальні форми мистецтва. Ми прагнемо презентувати погляд на ці питання зсередини (з України) та ззовні (в Україну), через залучення прогресивних іноземних митців, співкуратора з Європи, створення інтернаціональної програми та серії лекцій із міжнародними спікерами”каже Валерій Коршунов, український митець, автор медіа-скульптури «Київський Кит», діджитал скульптури «Чорнобильське Сяйво», медіа-барельєфу «Прометей», проєктів Звуки Чорнобиля, медіа-виставки ARTEFACT, проєкту «Український медіаарт на Burning Man».

Міжнародний куратор Юрій Лех Поланский – митець медіа-арту з 30-річним досвідом. У 1980-х він став піонером розвитку електронної музики та цифрового аудіовізуального мистецтва в Іспанії. Починаючи з 2009 року, щорічно організовує престижний міжнародний фестиваль медіа-арту MADATAC, що має три відзнаки EFFE як знаковий культурний фестиваль: «Медіа та цифрові технології змінюють наш світ. Міжнародна пандемія COVID 19 продемонструвала, що держави здатні порушувати права людей, гарантовані їм Конституцією, шпигувати за їх пересуванням через мобільні додатки, карати за свободу слова. Корпорації продають особисті дані рекламодавцям та службам безпеки. Поява «Людини цифрової» несе і свободу, і небезпеку, тому сьогодні саме ви — діджитал та медіахудожники — можете, як ніхто інший, дослідити рівні свободи держави, суспільства та кожного з нас сучасною мовою. Слова на кшталт «свобода», «справедливість», «демократія» не є загальноприйнятими поняттями; навпаки, вони — рідкість. Люди не народжуються, знаючи, що це таке. Потрібні величезні та, перш за все, індивідуальні зусилля, аби досягти поваги до інших людей, яку мають на увазі ці слова.

Українське Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва — унікальна можливість познайомитись із сучасним мистецтвом в Києві. Сьогодні культура та мистецтво набувають нових форм і завдяки новітнім технологіям говорять з нами більш сучасною мовою медіа та цифрового мистецтва на всіх рівнях сприйняття про важливе та болісне, підсвідоме і складне. Демонструють розквіт сучасних технологій, їхні можливості, глибину проникнення, силу та красу, адже мистецтво — це завжди дух епохи, відбиток культури конкретного часу.

Впродовж двох тижнів Бієнале ви можете стати свідками живих аудіовізуальних перфомансів, присвячених зовнішній і внутрішній свободі Особистості, Творчості, Нації.

Програму Бієнале доповнить міжнародна конференція з тематичними лекціями про сучасне діджитал мистецтво, дизайн та креативні індустрії, з освітніми заходами, презентаціями проєктів, діалогами з провідними культурними діячами.

Для відвідування подій Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва потрібно заповнити форму запрошення та мати при собі сертифікат вакцинації.

15 – 30 жовтня 2021 року

Культурно-мистецький комплекс “ARTAREA”

Софіївська, 11-15

Вхід вільний, за реєстрацією:  https://forms.gle/R6EWNf6bGSv21d9KA

https://www.facebook.com/UkrainianBiennale

 

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.