Меню

«Перманентна революція» Аліси Ложкіної (Одеса-Львів-Київ)

23 листопада о 16.00

Текст організаторів:

Книга провідної української кураторки та арт-критикині Аліси Ложкіної «Перманентна революція: мистецтво України ХХ — початку ХХІ століття» є спробою пов’язати у цілісний наратив історію розвитку вітчизняних образотворчих практик від зародження модернізму до наших днів. Особливий акцент — на феноменах часів незалежності. Як змінювалася мова мистецтва протягом останніх півтора сторіччя? Яку роль у цьому процесі відігравали турбулентності в країні, що пережила цілу низку трансформацій — від статусу провінційної околиці Російської імперії через непростий етап побудови соціалізму, аж до здобуття незалежності, Помаранчевої революції, Революції гідності і наступного непростого періоду нашої новітньої історії? У дослідженні подано короткий огляд центральних подій та явищ в українському мистецтві, а також розмаїтий ілюстративний матеріал, що охоплює десятки музейних колекцій, приватних зібрань, архівів художників та їхніх родин.

Команда проекту вирішила підтримати тренд на децентралізацію мистецьких процесів, тому прем’єрна презентація видання відбудеться в Одеському художньому музеї

Вхід безкоштовний.

Одеський художній музей
Софіївська, 5А, Одеса

27 листопада о 18.30 книгу буде представлено у Центрі міської історії Центрально-Східної Європи у Львові.

Видання здійснено в рамках ґрантового проекту міжнародної співпраці Українського культурного фонду в тристоронньому партнерстві між ініціатором та координатором проекту ZenkoFoundation, а також видавництвами ArtHuss (Київ, Україна) і Nouvelles Éditions Place (Париж, Франція). Перший наклад книжки, реалізований за підтримки Український культурний фонд, вийде українською мовою у Києві та французькою мовою у Парижі. Його буде безкоштовно передано у культурні інституції та бібліотеки по всій Україні та Франції.

Вхід безкоштовний.

Центр міської історії
Академіка Богомольця, 6/2, Львів

28 листопада о 19.00 в Українському Домі відбудеться київська презентація проекту.

Вхід безкоштовний.

Національний центр «Український Дім»
Хрещатик, 2

бачите помилку, пишіть сюди