Меню

Перформанс в IZONE

13 листопада о 20.00

Текст організаторів:

Перформанс представить результати досліджень команди у рамках проекту «Ховаючись на виду: Дослідження символічного насилля». Художники досліджують феномен символічного насилля в контексті окупації та військового конфлікту в Україні.

Звертаючись до цієї теми, Яна та колеги, шукатимуть шляхи з’єднання теоретичного дискурсу про символічне насилля з різними художніми та перформативними практиками.

Яна Новоторова — танцівниця, перформерка, викладачка танців та мисткиня. Народилася в Україні, де вивчала психологію, англійську і німецьку мови, а з 2013 року навчається і працює в Німеччині.

Яна отримала ступінь бакалавра в області сучасного танцю та його популяризації в Центрі Сучасного Танцю в Кельні (HfMT). Наразі вона отримує ступінь магістра в області сценічних досліджень у Рурському університеті Бохум. Крім того, вона є кандидаткою сертифікації в рамках Axis Syllabus International Research Community.

В якості танцівниці / перформерки Яна працювала, зокрема, з Яном Буркхардт і Сігалом Зуком, Стефані Швимбек, Бьянкою Мендонка, Cie. Віллі Дорнер, Симоне Форті, Сюзанне Грау, Сюзанне Хельмес, Лілі М Рампре, Ліндою Наджі і Борисом Нікітіним.

З 2017 року Яна створює власні роботи у співпраці з колегами-художниками. Її дослідницький, міждисциплінарний підхід натхненний різними художніми та науковими дискурсами.

Вона брала участь у програмах резиденцій в Quartier am Hafen, Tanzhaus NRW та Tanzfaktur Cologne. У 2019 році Яна отримала стипендію Tanzrecherche NRW, а також підтримку від Міністерства культури та науки NRW, що дозволило їй надалі розвивати свою роботу у співпраці з міжнародними партнерами — IZOLYATSIA та S’ALA, space for artists (Італія).

IZONE
Набережно-Лугова, 8

бачите помилку, пишіть сюди