EN

ПЕРФОРМАНС НІНИ МУРАШКІНОЇ


Перформанс Ніни Мурашкиної (Донецьк-Барселона) в рамках виставки DEA. Nina Murashkina в галереї Ornament Art Space (Київ).

Автор тексту Xavier Escala

Символічним та композиційним центром робіт Ніни Мурашкіної є жінка як первинний архетип, наповнений чистою енергією; як багатомовна богиня «Dea», невідривно пов’язана з місячними циклами, випромінююча світло чи макабрична, занурена в темні глибокі води підсвідомості.

Образи художниці – це чаруючі глядача жінки, які домінують в композиції та привертають увагу, в більшості показують «архаїчну посмішку» (*Архаїчна посмішка – особливий тип усмішки, що використовувався скульпторами грецької архаїки, особливо другої чверті VI ст. д.н.е. Вірогідно для того, щоб продемонструвати: предмет зображення – живий). Ц посмішка також може бути пов’язана з символічним захистом губної помади та з заплутуванням раціональних почуттів, слідуючи пасивному імпульсу крові. Іноді персонажі можуть бути жорстокими та гострими, сидячими зверху й домінуючими над чоловіками, що тримають меч холодного правосуддя.

Як актриса, яка свідомо грає роль в трагікомічній опері, центральний образ Ніни Мурашкіної слідує своєму нутру в розвитку сюжетів.

Персонаж проживає своє внутрішнє життя, в піднесеному русі, де квіти, янголи та підкорені один одному істоти танцюють у ритмі діонісійського танцю, передаючи приховане бажання. І раціональні почуття більше не діють, а Ерос та Танатос стають ближчими!

Ніна досягає возз’єднання оригінального Всесвіту, створеного її надзвичайно жіночою та пристрасною природою. Образи безсвідомого проявляються в органічному потоці за допомогою методичного, кругового малювання та композиції, що ведуть до чистого символізму.

Зв’язок з божественною частиною всередині кожної жінки і найщирішим вираженням цього «тайного саду» нарівні з повною ідентифікацією життя та творчості – є центром проекту DEA

Nata Liia Alexander Dorofiy Denis Lukinov Artem Kryvosheyev

Ornament Art Space

Анрі Барбюса, 53

 

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.