EN

ПЕРЕГЛЯД ЛЕСІ ХОМЕНКО

Сьогодні (30 червня) в Port creative hub (Київ) з 16.00 до 23.00 відкриття проекту Лесі Хоменко (Київ).

Кураторський текст:

В проекті «Перегляд» художниця Леся Хоменко відтворює свої вже відомі роботи, при цьому надає копіям статус оригіналів. В рамках дослідження фігуративного живопису і власних практик вона продемонструє чотири роботи-серії, серед яких картини, акварелі та фото. Художниця свідомо інтерпретує оригінали, говорячи про час за допомогою візуальних викривлень та деформацій. По-своєму прочитуючи поняття «тут і зараз» філософа Вальтера Беньяміна – відтворюючи свої роботи не механічно, Леся Хоменко ставить під сумнів виключність оригіналу відносно копії. Втрата при відтворенні є об’єднуючим методом для всіх чотирьох робіт на виставці.

Якщо механізми художніх інституцій, арт-ринку і масової репродукції працюють з приховуванням поверхневості циркулюючих у них образів, виставка стає місцем виявлення викривлень і маніпуляцій, як супроводжують процеси відтворення та інтерпретацій художніх творів. Експозиція «Перегляд» вказує на експансивний характер витвору мистецтва, який функціонує в рамках закритого художнього поля і ринкових відносин.

Фіксуючи часткові зміщення при цитуванні своїх власних робіт, художниця окреслює новий контекст для їх представлення. Проект «Перегляд» вириває мистецтво з
закритих рамок художнього поля. Виставка стає точкою порівняння «вчора» і «сьогодні», оригіналу і того, що відтворюється.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.