Меню

Параска Плитка-Горицвіт в Мистецькому Арсеналі

17 жовтня о 18.30

Текст організаторів:

Відкриття виставки «Параска Плитка-Горицвіт. Подолання гравітації».

Параска Плитка-Горицвіт — гуцульська художниця, письменниця, філософиня, етнографка, фотографиня, яка мешкала у карпатському селі Криворівня.

Вона писала прозу й поезію, власноруч створювала книжки, малювала, писала ікони та картини і фотографувала. Самостійно освоїла весь фотопроцес і ретельно фіксувала довколишню реальність. На тисячах фото вона задокументувала життя мешканців і гостей Криворівні, церковні свята й народні обряди, гуцульський побут і карпатські краєвиди.

Творча спадщина Параски Плитки-Горицвіт – це понад 4 тисячі фотографій, близько 500 рукотворних книжок, сотні графічних творів, скульптури й витинанки.

«Подолання гравітації» — це історія про власний всесвіт Параски Плитки-Горицвіт, що існував на межі реальності та фантазії, про сміливість бути вільною всупереч обставинам, про можливість подорожувати, не виїжджаючи з рідного села, про мрії й бажання творити. Це подорож світом духовних образів, казкових текстів, етнографічних записів, вигаданих ландшафтів і документальних фотографій.

Організатори:
Мистецький арсенал
Український МІМ центр
Агенція регіонального розвитку Івано-Франківської області

Ідея проекту і дослідження: Катерина Бучацька, Інга Леві, Максим Руденко, Олександр Чайка.

Кураторка експозиції: Катерина Радченко

17 та 18 жовтня — вхід на виставку вільний.

Виставка триватиме до 19 січня 2020 року.

Мистецький Арсенал
Лаврська, 12

бачите помилку, пишіть сюди