EN

Парадокси закритого “ракетного” міста радянської України

23 жовтня о 17:00 за українським часом на сторінці галереї Артсвіт у Facebook відбудеться онлайн лекція Сергія Жука «Парадокси закритого “ракетного” міста радянської України: молодіжна культура і влада».

Текст організаторів:

Під час лекції ми поговоримо про локальну ідентичність Дніпра у 1960-ті–1980-ті, аналізуючи взаємозв’язки між владою та молодіжною культурою, а також тим, яким чином влада впливала на формування й уможливлювала існування молодіжної субкультури у Дніпрі. Ми підважимо конвенційний погляд на феномен «закритого» міста Дніпра, порушивши автоматичне сприйняття та розподіл культури на офіційну й неофіційну, що нам пропонує сучасний порядок зі спрощеним поглядом на незручну спадщину.

Під час лекції Сергій Жук також представить нову книжку, присвячену місту Дніпру і його ідентичності, яку професор готує разом зі своїми українськими і західними колегами.

Сергій Жук — професор історії (Державний університет Болл, Індіана, США). У минулому радянський історик-американіст, який викладав на історичному факультеті Дніпропетровського університету з 1987 року; 1997 року переїхав до США, закінчив аспірантуру Університету Джона Хопкінса у Балтиморі, де захистив дисертацію «Загублена Реформація Росії: Селяни, міленіализм, та радикальні секти південної Росії та України, 1830-1917». З 2003 року викладає історію України, Росії та СРСР в Університеті Болла (Індіана, США). Автор книжки “Rock and Roll in the Rocket City. The West, Identity, and Ideology in Soviet Dniepropetrovsk, 1960–1985” (2010).

Подія відбудеться в межах виставкового проєкту «Я під’їжджала до мiста, якого ще не знала», створеного в результаті спільної роботи учасниць напряму «Кураторські практики» Програми резиденцій галереї Артсвіт.

Програма резиденцій реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.