EN

“Out of Scope” в IZONE

15 жовтня о 18.30

Текст організаторів:

Різноманітні тлумачення ролі жінки на території Європи насправді є константою для багатьох поколінь. Сучасний тренд «сильна, стильна, самостійна, позитивна» виникає у намаганнях вивільнити фемінність від кайданів Kinder, Küche, Kirche. Але в реальності він перетворюється на нові рамки щодо того, якою МАЄ БУТИ жінка.

Out of Scope є намаганням вийти за ці межі у світ нескінченних можливостей, своєрідне Ельдорадо, де ти можеш бути (чи не бути) собою (чи кимось іншим), перетворитися на чоловіка, жити, наче домогосподарка з 50-х, тощо…

Out of Scope – це виставка-фантазія щодо образу жінки у сучасному світі, спроба віднайти протиотруту у класичних та пост-традиційних формах та сенсах. Це демонстрація світу, яким він може бути, коли сприймати обмеження за художні прийоми, а не плекати їхню важливість та необхідність. Творча магія, де візуалізація справжнього потенціалу перетворює реальність на ілюзію.

Виставка відбудеться в межах проєкту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок і молоді», який фінансується Європейським Союзом.

Ініціатором проєкту стала галерея сучасного мистецтва Forsa Gallery, кураторами виступили арт-експертка, галеристка Аліса Нанавова, художниця Тетяна Малиновська і директорка ЦСМ «ЄрміловЦентр» Наталія Іванова.

«Проєкт Out of Scope має створити умови для глибокого занурення у контекст та знайдення іншого кута зору. Ми рефлексували щодо постаті Рут Гінзбург, знаходили раритетні видання TIMES, присвячені темі гендеру, вивчали звіти British Council та опрацьовували інші джерела. Сподіваюсь, нам вдалося внести свій вклад у розкриття цієї теми та вказати на нові шляхи та можливості», – зазначає Аліса Нанавова.

В рамках заходу також відбудуться лекції головної редакторки buro24/7 Тетяни Соловей, директорки фонду Олени Пінчук Ольги Руднєвої та авторки книги «Чому в українському мистецтві є великі художниці» Катерини Яковенко. Також буде проведено дискусійну панель.

Forsa Gallery – галерея сучасного мистецтва, заснована Алісою Нанавовою, головна місія якої полягає у презентації українських митців на міжнародній арені. Галерея активно бере участь в українських та закордонних художніх ярмарках, проводить інституційну роботу та співпрацює як з вже відомими українськими митцями, так і з молодими художниками.

Просимо дотримуватися рекомендацій МОЗ: приходити на виставку у захисних масках на обличчі, а у просторі виставки – дотримуватись дистанції між відвідувачами та користуватись санітайзерами на вході.

Експозиція триватиме до 30 жовтня.

IZONE
Набережно-Лугова, 8

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.