EN

ОСОБОВИЙ СКЛАД. МИСТЕЦТВО ВСУПЕРЕЧ ТА ЗАРАДИ

У центрі сучасного мистецтва “ЄрміловЦентр” відкрито колективну виставку “Особовий склад”.

Текст організаторів: 

Промовиста назва фіксує, як воєнні часи змінили словник кожного українця й українки. 17 митців з Харкова поставили “пліч-о-пліч” свої роботи, аби звернутися до співвітчизників.

Війна порушила природній стан речей. Місто посічено вирвами, мешканці живуть під звуки сирен, та Харків не здається, а навпаки: те, що було понівечено вчора, сьогодні вже відбудовано. За словами архітектора експозиції Костянтина Зоркіна: «”Особовий склад” зібрав митців, які зробили внесок у зміцнення душі Харкова». Представники кількох поколінь та різних мистецьких практик транслюють силу спільноти.

Разом з роботами-реакціями, створеними у 2022 році під час резиденції “АРТ КУЗЕМИН”, до експозиції увійшли роботи-передчуття. Кураторка проєкту та директорка центру Наталія Іванова гаряче переконана — мистецтво завжди “на часі”. Як підважено у концепції: «Для українського глядача, особливо у поранених війною містах, виставкові проєкти відіграють енергетичну роль».

До особового складу увійшли: Олексій Борисов, Артем Волокітін, Костянтин Зоркін, Олег Калашнік, Тарас Каменной, Віталій Кохан, Владислав Краснощок, Белла Логачова, Костянтин Лізогуб, Павло Маков, Еліза Мамардашвілі, Лілія Петрова, Андрій Рачинський & Даніїл Ревковський, Олександр Рідний, Оля Федорова, Влад Юдін, Олексій Яловега.
Кураторка: Наталія Іванова.
Текст до концепції та аранжування виставки: Костянтин Зоркін.

Проєкт “АРТ КУЗЕМИН: місце для мистецтва” підтримано в результаті відбору на відкритому конкурсі (re)connection UA, пілотного проєкту, який створений Громадською організацією “Музей сучасного мистецтва” / MOCA NGO у партнерстві з UNESCO та фінансується через Надзвичайний фонд спадщини UNESCO.

Виставка реалізується в рамках програми “Культурна зимівля” від Іншої Освіти за підтримки MitOst e.V. і SAP.

Експозиція триватиме з 09.03.2023 по 15.05.2023.

Вт-Нд: з 12:00 до 19:00.

Вхід вільний.

ЄрміловЦентр

м. Харків, Площа Свободи, 4

(головний корпус ХНУ ім. В.Н.Каразіна, вхід зі сторони Клочківського узвозу)

Часи роботи: Вт-Нд з 12:00 до 20:00

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.