EN

OPEN CALL X Трієнале Молодого Мистецтва: Утривалення

Дедлайн: 19 березня 2023 (10 PM CET).

Текст організаторів:

Організатор: Центр Польської Скульптури в Оронсько
Співпраця: Andrii Dostliev
Для кого: молоді* митці/мисткині, активні в Польщі та/або Україні
Що ми шукаємо: роботи, які проблематизують або відсилають до медіуму скульптури, інсталяціям, проекти у публічному просторі (включно із перформативними роботами), тощо.
Дивіться, зараз починається прийом проектів до участі в Десятій Трієнале Молодого Мистецтва. Її організовує Центр Польської Скульптури в Оронсько (це Польща). В українському контексті Трієнале може бути дещо менш відомим, тому що традиційно це переважно польська подія. Цього року все буде трохи інакше і ми дуже запрошуємо подаватися також українських мисткинь/митців початківців з України.
Фокус-темою цього року ми обрали “Утривалення”. Про що йдеться? Протягом останніх трьох років польське (та і не лише) громадянське суспільство стикалося з різноманітними викликами, на які в більш або менш успішний спосіб намагалося реагувати: пандемія, криза на кордоні з Білоруссю, з рештою повномасштабне російське вторгнення і прибуття до Польщі українських біженців. Думаю, всі добре пам’ятають численні низові ініціативи, які допомагали вразливим групам під час ковіду, збирали спальники для осіб на одному кордоні чи їздили роздавати теплу їжу на інший. Думаю, можна говорити про те, що у такий спосіб громадянське суспільство наочно показало, що у кризових ситуаціях його суб’єктність здатна перетворюватися на дії, які мають реальний вплив на життя інших людей і за певних умов можуть ці життя рятувати, підхоплювати на межі критичного досвіду або принаймні намагатися робити усе, що в людських силах.
Але чи можна якось закріпити/повторити цей досвід поза кризою? Чи можна уявити існування подібних механізмів, що діють за інших умов? Чи цей досвід солідарності є/може бути спільнототворчим?
Більше про концепцію читайте, будь ласка, тут: https://cutt.ly/e2xWCgK
Технічні деталі: надсилайте на triennale@rzezba-oronsko.pl один (!!!) pdf файл (назва за зразком “ім’я_прізвище_zgłoszenie”) в якому знаходяться:
1) CV (1 сторінка);
2) Портфоліо (3 проекти створені після 2019 року);
3) Опис концепції нового проекту або презентація існуючої роботи, яку ви хотіли б показати на Трієнале;
Відповідь на запитання: “чому ви ототожнюєте себе з молодим мистецтвом?” (кілька речень)
Мова заявки: польська/українська/англійська на ваш вибір. Просимо не надсилати окремі зображення чи посилання на папки з матеріалами! Всі питання надсилайте на: triennale@rzezba-oronsko.pl
*Наскільки молодим має бути “молодий художник” або хто такі художники/ці початківці? Мається на увазі людина, яка знаходиться на початку своєї художньої кар’єри і не має особливої репрезентації у великих українських чи зарубіжних інституціях. Вікового обмеження немає.
МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.