3 — 23 серпня 2020 року ІЗОЛЯЦІЯ проводить міжнародну онлайн-резиденцію — Ландшафт як монумент — для митців, кураторів, дослідників та активістів з особливим фокусом на зв’язках сучасного мистецтва з екологією, політикою та економікою.

Резиденція буде присвячена ревізії культурних ландшафтів, історії середовища, дихотомії людини та природи, матеріальної та нематеріальної спадщини модернізації.

— Основі теми: Антропоцен, культурні ландшафти,(не)людське, навколишнє середовище, екологічні практики, енвайронментальна історія, геологія, еволюція, об’єктно-орієнтований підхід, переміщення та історія міграції, сталі екосистеми, Донецький кряж, Донецький вугільний басейн, Україна, радянська спадщина, промисловість, модернізація, декомунізація, комеморація, пам’ять, (поза)інституційні виставкові простори, війна та катастрофи.

Для учасників резиденція стане періодом спільного творення за напрямками, вираженими у чотирьох лабораторіях: кураторській, візуальній, аудіальній і садівничій.

— Візуальна лабораторія присвячена роботі з темами резиденції через медіуми перформансу, інсталяції, відео, фото, дизайну тощо. Ментор: Павло Ковач, художник, учасник колективу Відкрита Група.

— Аудіальна лабораторія розвиває експериментальні підходи до роботи з середовищем за допомогою методів саундскейпінгу, аудіопрогулянки, подкасту, аудіальної інтервенції, антропології звуку. Менторка: Анна Хвиль, художниця, діджейка, кураторка музичних та освітніх програм.

— Садівнича лабораторія зосередиться на розвитку (не)антропоцентричного погляду на взаємодію з рослинами. Менторка: Леся Кульчинська, культурологиня, кураторка та мистецтвознавиця.

— Кураторська лабораторія буде присвячена роботі з (поза)інституційними просторам, дослідження кураторських практик в Україні та підготовці фінального виставкового проєкту в експериментальному форматі.

Хто може подаватися?

Художники, куратори, культурні активісти та менеджери, представники неформальних інституцій та мистецьких угруповань, дослідники (історики, соціологи, антропологи, культурологи, біологи, екологи — у тому числі студенти та PhD), екологічні активісти, дизайнери, музиканти, архітектори, урбаністи тощо.

Робочі мови резиденції: українська, англійська, російська.

Анкета учасника: https://tinyurl.com/LandscapeAIR

Дедлайн: 24 липня 2020 року 23:59, за київським часом.

Про результати відбору буде оголошено до 26 липня 2020 року.

Контриб’ютори: Анна Хвиль (UA), Павло Ковач (UA), Леся Кульчинська (UA), Маріуш Чепчінські (PL), Андрій Возянов (BY), Джесіка Зихович (US), Лія Достлієва (UA/PL), Олександра Погребняк (UA), Дмитро Чепурний (UA), Вітя Глущенко (UA), Дарина Цимбалюк (UA/UK), Ірина Замуруєва (UA/UK).

Більше інформації та версії російською й англійською мовами за посиланням: https://izolyatsia.org/ua/project/landscape-monument/open-call-landscape-monument

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтеся на електронну адресу dc@izolyatsia.org.