EN RU

Open-call. Лабораторія звуку в Ботанічному саду: Tender Plants

Open-call. Лабораторія звуку в Ботанічному саду: Tender Plants
8-27 серпня в Одесі відбудеться воркшоп для молодих митців та мисткинь, який проходитиме в Ботанічному саду Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова та експериментальному центрі Muzeon.

Текст організаторів:

Протягом десяти днів учасники/ці лабораторії працюватимуть з інтердисциплінарною командою менторів/​ок та лекторів/​ок: митців та мисткинь, дослідників/​ць і науковців/​иць. З одного боку, слухачі/ки здобудуть знання та навички роботи зі звуком: практики слухання, запис середовища, дослідження концептів часу, уяви та пам’яті у звуковому творі. З іншого – працюватимуть із простором Ботанічного саду та дізнаються більше про рослини, їхні шляхи виживання та взаємодії. У результаті лабораторії учасники/ці створять звукові інсталяції або перформанси та презентують їх у просторі Ботанічного саду.

Ми подумаємо над тим, що таке сад і яким він може бути. Чи обов’язкові для нашого зацікавлення та візуальної насолоди незвичні й екзотичні рослини? Чи потрібен саду лад, а якщо так, то з точки зору садівника або саду? Зрештою, коли висаджуємо сад, чи робимо ми з рослини раба наших уявлень про красу, наприклад, деформуючи її ріст, або вирощування саду може стати актом турботи та співпраці?

Наскільки можливо зчитувати або розповідати не антропоцентричну історію, і що ми можемо дізнатися про себе та інших, намагаючись це зробити? В якій ролі ми можемо виявитися: уважного спостерігача та слухача, співрозмовника, медіатора або дурисвіта, що зрештою говорить сам із собою? Під час воркшопу ми спробуємо рухати нашу оптику, намацуючи способи розповіді таких історій і, скоріш за все, повертатимемо не туди й починатимемо все спочатку.

Для участі у воркшопі ми запрошуємо художників/ць, музикантів/ок та дослідників/ць, які цікавляться сучасним мистецтвом, роботою зі звуком, питаннями екології та буття рослин. Вік учасників/ць воркшопу – 16-25 років.

Дедлайн: 7 серпня. Результати відбору ми надішлемо заявникам/цям до 10 серпня.

Учасники/ці з інших міст будуть забезпечені проживанням та частково харчуванням.

Детально про проєкт: http://slushnirechi.org.ua/tenderplants

Програма воркшопу та публічних заходів: http://slushnirechi.org.ua/programme

Для подачі заповніть, будь ласка, форму: https://forms.gle/ACB7ux6B9csjHgGN7

Ментори/ки та лектори/ки проєкту:

Олексій Шмурак – композитор, саундартист, перформер, публіцист, лектор, блогер, педагог. Працює у форматах академічної та експериментальної музики, зокрема структурованій імпровізації, мультимедійних перформансах та інсталяціях, текстах.

Ілона Марті – мисткиня, звукова і графічна дизайнерка. Живе та працює в Берліні. З 2013 року працює саунддизайнеркою з аудіоперформансом Remote X від Rimini Protokoll у понад 30 містах по всьому світу.

Володимир Немерцалов – доцент кафедри ботаніки Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова.

Оксана Довгополова – кураторка проєкту «Минуле / Майбутнє / Мистецтво»; докторка філософських наук, професорка кафедри філософії Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова.

Ася Баздирєва – мистецтвознавиця. Серед її інтересів – культурна географія, гуманітарні науки в контексті навколишнього середовища та феміністська епістемологія. З 2018 року є співавторкою дослідницького проєкту Geocinema (https://geocinema.network/).

Кураторка проєкту – Наталія Ревко.
Менеджерки проєкту – Анастасія Бойченко, Марія Соцька.

Партнери проєкту: експериментальний центр Muzeon, Музей сучасного мистецтва Одеси, Ботанічний сад ОНУ ім. І. І. Мечникова.

Проєкт підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи.

Якщо у вас виникли запитання, будь ласка, звертайтеся на пошту slushnirechi@gmail.com

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.