Меню

Оpen call Donbas Studies. Дедлайн до 11 травня!

До 11 травня

Текст організаторів:

24 червня — 2 липня 2019 року в рамках проекту «Деіндустріалізація та конфлікт» Donbas Studies, Centre for Russian, Soviet, Central and East European Studies — CRSCEES University of St Andrews та Центр міської історії оголошують open call на участь у літній школі «Завод дав нам усе: роль мистецтва та участь спільнот у культурній трансформації мономіст» з особливим фокусом на культурному потенціалі місцевих громад монофункціональних міст Донбасу для дослідників, культурних активістів і художників.

Анкета: https://bit.ly/2KZZH9p

Основні теми: мономісто, ревіталізація (пост)індустріальних просторів, культурні та креативні практики для побудови громад, культурна пам’ять, культурні дослідження, транcформації публічних просторів і стійкі міські екосистеми.

«Завод мені дав усе: і квартиру дав, і життя, мої діти працюють — ці хлопці не гірші за батька. Тому мені є чим пишатися» — говорить один з героїв фільму Пьотра Армяновського ‘На Сході’ (2015). Місто навколо заводу, місто після заводу. Що таке мономісто, як впливає містотворче підприємство на життя спільноти і його уявлення про минуле і майбутнє? Деіндустріалізація і конфлікт — основні виклики, які стоять перед громадами монофункціональних міст Донбасу зараз. Яка роль культурних і мистецьких практик в цьому контексті?

Цілі:
— Зміцнення потенціалу місцевих активістів та створення нових можливостей для їхнього розвитку за допомогою міжрегіонального та міжнародного співробітництва;
створення простору для обміну ідеями, знаннями та іншими практиками;
— Дослідження міської та регіональної ідентичності та постіндустріальної трансформації;
— Здобуття розуміння культурно-політичних особливостей промислового регіону та участь у формуванні медіа-дискурсу;
— Аналіз мистецьких та дослідницьких практик, методів їх застосування громадою;
— Просування цінностей, пов’язаних зі збереженням спадщини та створенням нових форм співпраці громад в колишньому промисловому регіоні.

Структура:
Теоретична частина школи пройде в Києві. В її основі — три семінари, на яких учасники школи детально розберуть останні теоретичні тексти. Теоретичні знання надалі будуть застосовані під час польових досліджень.

— «Життя після заводу: ревіталізація індустріальної спадщини» Др. Ірина Склокіна (Центр Міської Історії Центрально-Східної Європи);
— «Культурна пам’ять і ідентичність в період трансформації» Др. Вікторія Донован (Університет Сент-Андрюс);
— «Політичне й естетичне в побудові сталих спільнот» Др. Джеффрі Мюрер (Університет Сент-Андрюс);
— «Публічна історія» Др. Микола Боровик (Київський університет імені Тараса Шевченка).

Польове дослідження відбудеться в Северодонецьку, Лисичанську та Рубіжному. На момент польових робіт заплановано такі події, як відвідування музею Азоту, музею шахтної справи, Шахматне, заводу барвників в Рубіжному, аудіотур, зустріч з місцевими фотографами, таксі-квест.

Результатом проведення школи будуть групові та індивідуальні проекти-рефлексії про ситуацію в мономістах. Йдеться про те, що подібні проекти можуть спровокувати розвиток неформальної культури й презентувати моделі осмислення міста за допомогою мінімальних ресурсів і активного залучення місцевої громади. Планується, що учасники школи не тільки працюватимуть над вивченням локального контексту через свої практики, але також вплинуть на погляд спільнот на власну історію, спадщину, ландшафт і навколишнє середовище.

Хто може подаватися?

Художники, куратори, дослідники, активісти НУО, урбаністи, студенти, магістри та студенти PhD, а також ті, хто народився, проживає або має відношення до міст Луганської та Донецької областей.

Дедлайн: 11 травня 23:59, за київським часом. Про результати відбору буде оголошено після 12 травня.

Робочі мови школи: англійська, російська, українська.

Контактна інформація:
За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтеся на електронну адресу info@izolyatsia.org.

бачите помилку, пишіть сюди
Поділитися сторінкою