EN

Open Call для участі в проєкті «Лабіринти дискурсу». Заявки до 7 грудня!

Заявки до 7 грудня

Текст організаторів:

Інститут проблем сучасного мистецтва оголошує Open Call для участі в проєкті «Лабіринти дискурсу» в рамках відкриття XIV платформи «Новітні спрямування».
Проєкт ставить за мету показати твори, в яких прочитується рефлексія на зміни, внесені ізоляцією та соцмережами у процес створення нових суспільних зв’язків, а також виявити сенси, якими наповнюється поняття «дискурс» в епоху Big Data.
Знання прихованої інформації про інших завжди було бажаним об’єктом волі до влади, який конвертувався у політичну та економічну користь.
Сьогодні технології збору та обробки даних можуть не тільки прогнозувати поведінку окремих користувачів, а й цілих соціальних груп, впливаючи на інформацію, яку вони отримують.
З одного боку, вони беруть на себе місію упорядкування безладних нагромаджень інформації, з іншого — здійснюють контроль над дискурсами.
Їхня мета — побудова матриці із системи цінностей, знань та дисципліни, яка, подібно до карти доріг мегаполіса, визначатиме можливі траєкторії мислення всередині своєї структури.
Спробу прокласти інший маршрут руху думок — не за правилами таких матриць — буде ідентифіковано як зламування, помилку чи вірус.
Зазвичай такі процедури контролю дискурсів виробляють соціальні групи, спільноти чи авторитети.
Але із розвитком штучного інтелекту можливі не тільки фейкові користувачі, але й фейкові групи, які не веде жодна жива істота.
Сьогодні алгоритми електронних мас-медіа спрямовані на те, щоб видавати найпопулярнішу інформацію, яка підтримує інтерес потенційних споживачів реклами.
Якщо ж з’являється дискурс, який не вписується в цю матрицю і транслює складну соціокультурну аналітику, йому одразу перекривають доступ до широкої аудиторії.
Таким чином можна виховати ціле покоління, яке хоче споживати тільки яскраву рекламу, розважально-політичні шоу та пости від ботів.
Це буде покоління, яке не зможе сприймати тексти М. Фуко або Ж. Лакана, і не через брак доступу до інформації, а тому, що вся економіка бажання обертається навколо дешевих політичних сенсацій та зірок масової культури.
Організатор: Інститут проблем сучасного мистецтва.
Куратори: Андрій Сидоренко, Ірина Яцик.
Керівник проекту: Ігор Абрамович.
Партнери проекту ABRAMOVICH.ART, V-ART, МІТЄЦ
Заявки на участь у проекті приймаються від художників, які працюють в галузі сучасного мистецтва до 7 грудня 2021 р. на електронну адресу ipsmproject@gmail.com
Важливо, щоб заявка містила назву, концепцію, технічний опис та візуалізацію проекту, а також контакти та CV авторів (найбільш важливі творчі та біографічні події).
МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.