EN RU

Онлайн-розмова з Євгеном Нікіфоровим

Онлайн-розмова з Євгеном Нікіфоровим

22 липня о 15.00

Текст організаторів:

Онлайн-розмова з Євгеном Нікіфоровим «Радянський, порожній, жовто-блакитний: що відбувається з публічним простором українських міст».

Під час події фотограф презентує документальний проєкт «Про пам’ятники республіки», поділиться візуальною хронологією спостережень за змінами меморіального ландшафту та на прикладах покаже, як трансформується публічний простір під впливом закону про декомунізацію. Презентація продовжиться дискусією з кураторками Оксаною Довгополовою та Катериною Семенюк, а також обговоренням запитань від аудиторії.

На цій зустрічі ми не ставимо за мету дати оцінку «добре» чи «погано» тому, що відбувається з радянською монументальною спадщиною, а хочемо поговорити про спосіб художнього дослідження цих процесів. Чи змінюємось ми разом зі змінами навколо? Як це зрозуміти? Іноді тільки художник здатний так налаштувати об’єктив, щоб ми змогли поставити собі запитання, які не спадали на думку раніше.

Онлайн-трансляція відбудеться тут, на сторінці Минуле / Майбутнє / Мистецтво. Підпишіться на подію, щоб не пропустити нагадування.

Чекаємо на ваші запитання! Залишайте їх у коментарях під час стріму або надсилайте нам уже зараз.

Про спікера:
Євген Нікіфоров працює над незалежними документальними проєктами. Досліджуючи трансформацію публічного простору після 2013 року, за останні сім років він проїхав десятки тисяч кілометрів країною в пошуках зникаючого і мінливого урбаністичного ландшафту українських міст.

Результатом його експедицій стали фотосерії «Українські радянські мозаїки» та «Про пам’ятники республіки». Автор книжок «Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics» (видавництво «Основи») та «Ukraine. Art for Architecture. Soviet Modernist Mosaics 1960 to 1990» (DOM publishers).

У своїх роботах автор намагається показати сутнісний характер місця в його перехідному стані під впливом часу, економічних, соціальних та природних факторів.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.