EN

Онлайн-презентація проєкту «БІЛОКУР»

Текст організаторів:

Національний музей українського народного декоративного мистецтва презентував книгу «БІЛОКУР. BILOKUR».

В рамках онлайн-презентації проєкту «БІЛОКУР» відбулась презентація монографічного дослідження мистецтвознавиці Олесі Авраменко, присвячене життєвому і творчому шляху народної художниці України Катерини Білокур (1900–1961), підготовлена до 120-річчя геніальної українки.

Видання є частиною великого інноваційного культурно-мистецького проєкту, який здійснює Національний музей українського народного декоративного мистецтва за участю 8 музеїв України, Школи Анімації Pause to Play та за підтримки Українського культурного фонду.

Як розповіла авторка книги, Олеся Авраменко, вона працювала над виданням 9 місяців, але готувалася до нього все життя. «Цей «марафон» зі створення книжки був дуже важкий і щасливий для мене. Коли я розпочала роботу, то зрозуміла, що фундаментального дослідження творів Катери Білокур ще не було. Я відкрила для себе багато цікавого безпосередньо в картинах художниці,  а також базувалася на листах Катерини Василівни, які 30 років свого життя збирав Микола Кагарлицький. Допомогли у роботі і виданнях видавництва «Родовід», а також співробітники музею, який здійснює проєкт «БІЛОКУР», – зазначила мистецтвознавця.

Книга містить 86 ілюстрацій  картин і 12 малюнків Катерини Білокур, які зберігаються в різних музеях України та приватних колекціях. «Але головною особливістю видання є те, що 20 картин видатної художниці «оживають» за допомогою мобільного додатку доповненої реальності SIMO AR. Біля них стоїть спеціальний значок. Для того, щоб побачити, як розцвітають квіти, рухаються постаті і навіть трактор на одній із картин художниці, потрібно прочитати інструкцію в кінці книжки», – розповіла Генеральна директорка музею і керівниця проєкту Людмила Строкова.

«Цікаво, що завдячуючи проєкту, анімовані картини художниці можна побачити не тільки в книжці, але й в галереї Катерини Білокур нашого музею. Крім того, наші відвідувачі можуть дізнатись цікаві подробиці про життя і творчість великої художниці, скориставшись аудіовізуальним гідом. Цей інноваційний проєкт дає можливість значно розширити нашу аудиторію, залучивши більше молоді. Це було одним із головних наших завдань», – зазначила директорка.

Книга вийшла тиражем 500 примірників і буде безкоштовно розповсюджена в усі бібліотеки (дитячі і дорослі) міста Києва, художні музеї України, школи Яготинського району Київської області та інші заклади культури і мистецтва.

Онлайн-конференція, до якої долучилось близько 3 тис. осіб, засвідчила велику зацікавленість широкого кола шанувальників таланту Катерини Білокур до життя і творчого доробку художниці.

В ході заходу 8 учасників були визначені переможцями конкурсу на краще запитання про життя і творчість всесвітньо відомої художниці та отримали книгу «БІЛОКУР. BILOKUR» з автографом авторки.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.