EN RU

Онлайн-лекція «Світ у скриньці» Поліни Райко

Онлайн-лекція «Світ у скриньці» Поліни Райко

26 жовтня о 18.00

Текст організаторів:

Онлайн-лекція «Світ у скриньці».

Проводить Сергій Дяченко, архітектор, краєзнавець.

Поліна Райко почала творити доволі пізно. Перші розписи на стінах її хати з’явилися, коли жінці було 70. Дорога до мистецтва у Райко пролягала через негаразди та втрати у родині. За 6 років вона встигла створити власний світ, сповнений магічних істот, янголів, птахів і тварин.

У роботах Поліни Райко простежується своєрідний мікс християнської та радянської символіки. Обидві вони у світі художниці об’єднані в потужну й самодостатню міфологічну систему, де органічно співіснують. Але, здається, це лише другорядні елементи більш масштабного казково-епічного світу, що дивиться на нас зі стін хати мисткині.

Сьогодні, попри популярність артоб’єкту — хати Райко — будинок, кожен елемент якого вкритий розписами, поступово руйнується. Можливо за якісь 20 років ми вже не будемо й пам’ятати про місце його розташування, а можу, все-таки. спільними зусиллями збережемо його.

Про майбутнє художньої згадки, а також про наїв, щирість та арттерапію, цінність, неоціненність та недооціненість розповість під час лекції Сергій Дяченко.

Посилання на подію: https://youtu.be/yskyWwqnXoA

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.