EN RU

Онлайн-концерт та презентація результатів Budapest Hotel Art Residency

Онлайн-концерт та презентація результатів Budapest Hotel Art Residency

15 жовтня о 14.00

Текст організаторів:

Онлайн-концерт та презентація робіт в рамках Budapest Hotel Art Residency.

На честь завершення Budapest Hotel Art Residency відбудеться презентація результатів роботи резидентів та онлайн-концерт (пряме включення з Закарпаття). В рамках концерту виступлять музиканти: ISTIN (Ясіня), DJ Chesnok (Одеса), Superelite та Arthur Snitkus (Київ).

Приєднатися до події можна за посиланням

Budapest Hotel Art Residency проходила з 28 вересня по 11 жовтня. До резиденції було залучено 13 митців з різних міст (Києва, Дніпра, Вінниці, Івано-Франківська та Львова). Кураторкою мистецького напрямку виступила художниця та скульпторка Жанна Кадирова – лауреатка престижних арт-премій (PinchukArtCentre, Каземира Малевича, Сергія Курьохіна), відома виставками в Україні та за кордоном.

Відправною точкою проєкту було дослідження історії готелю «Едельвейс» (в  минулому «Будапешт»), що був побудований у 1939-1942 роках у закарпатському селищі Ясіня. Окрім унікальної архітектури, готель поєднав у собі частини різних культур (оскільки у різні часи Ясіня знаходилося у складі багатьох державних утворень), а в радянський період був відомою на весь Союз туристичною базою та центром для навчання інструкторів з туризму й рятувальників.

У своїх роботах резиденти переосмислювали історико-культурний контекст «Едельвейсу»: починаючи від поняття «готелю» як місця, де зупиняються різні люди на певний проміжок часу, та його трансформацій, залежно від історичних змін; і, продовжуючи, безпосередньо його історією та унікальними архітектурними особливостями.

Ознайомитися з результатами резиденції можна буде по її завершенні на сайті проєкту.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.