EN RU

Ольга Березюк та Олена Клочко у ЦСМ «Білий Світ»

Ольга Березюк та Олена Клочко у ЦСМ «Білий Світ»

10 липня об 11.00

Текст організаторів:

Виставка живопису художниць Ольги Березюк та Олени Клочко.
Подвійна персональна виставка, об’єднана загальною назвою, вбирає в себе 2 різних досвіди, 2 різних підходи та здорових глузди. Об’єднання сталося в тому числі через карантин, а може і з волі провидіння, адже художниці до цієї виставки не були навіть знайомі. У сьогоднішньому арт-процесі, коли все більше художників йдуть в абстракціонізм, Ольга і Олена займаються фігуративом. Хоча стан за межею форми вже присутній в їхніх творах, ця гра в деконструкцію перестає бути грою, але стає детективним розслідуванням того, з яких саме компонентів створена людина.
Ольгу Березюк спокушають простори, повні таємниць і магії, і загадки власних бажань. Фігуративний живопис і пейзаж нагадують про Андрю Вайета і Едварда Хоппера. І візуальною поетикою зоряного неба, і живими образами техносфери Ольга Березюк представляє гармонійний всесвіт, де живуть у симбіозі вільні жінки, які володіють сакральним знанням, та інші створіння, земні й небесні. І світ цей пронизаний всепроникною вологою, що омиває персонажів, предмети, ландшафт, географію та історію. Тут природним є взаємозв’язок усього і кожного з усім, видимим і відчутним: це, по суті, екологія сюрреальності, що живе у легкій грі парадоксальних алюзій.

Про які спокуси піде мова стосовно Олени Клочко (наразі вона працює в арт-резиденції Jupabimil)? У її живописі бароковий підхід до тіла поєднується з китайською традицією і, очевидно, мало що приховує; часом він навпаки висвічує деталі, які підкреслюють, що автор дивиться на тіло як на ландшафт. Тому для Олени людське тіло і плоть – може, і не спокуса, але пастка, з якої вона час від часу виривається, та при кожній зустрічі з новою моделлю потрапляє в неї знову. Занадто сильною є зваба почати полювати за схожістю, знову захопитися кимось красивим або жахливим, кинутися у тотальне стеження за роботою м’язів і лінією світлотіні… І в цьому полюванні, як у стародавньому ритуалі, забути, що це ілюзія, магія, і що під нею – головна таємниця, яка відбивається у цих дивних очах.

Експозиція триватиме до 24 липня

Розклад роботи галереї: вт-сб – 11:00-19:00; нд-пн – вихідні.

Вхід вільний

ЦСМ «Білий Світ»
Пушкінська, 21А

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.