Ольга Антонова в Щербенко Арт Центр

Ольга Антонова в Щербенко Арт Центр

15 жовтня об 11.00

Текст організаторів:

Щербенко Арт Центр презентує персональний проєкт художниці Ольги Антонової. У проєкті представлені дві серії робіт: графіка «Обмежений простір паперу» та серія «Неназвані форми», яка включає у себе живопис, аудіоінсталяцію та скульптури. Перебуваючи вже два роки у Цюриху, де Ольга вчиться на магістерській програмі з образотворчого мистецтва, ця виставка стала першим персональним проєктом мисткині в Україні.
Практика Антонової є мультидисциплінарною: графіка та живопис завжди стають основою для написання поетичної прози, яка згодом трансформується в аудіороботи й часто доповнюється скульптурою. Зі свого боку, скульптури входять в діалог з образами з графіки чи живопису. Зокрема, у проєкті «Неназвані форми», задіюючи різні медіуми, художниця створює єдине тіло виставки, яке мультисенсорно діє на глядача чи глядачку.
Об’ємні форми та колоподібні лінії з графіки художниці неначе прагнуть вийти за межі полотна чи аркуша паперу, вони тісняться, скупчуються в одній точці або димно розходяться усією площею обраного художницею матеріалу. «За допомогою ліній, форм, кольору, їхніх взаємозв’язків, інтенсивності, перетинів, заплутаності, товщини, їхнього руху я намагаюся побудувати місток між формальним дискурсом класичного медіуму та нашим існуванням у цьому світі, нашим нерозумінням цього існування», – коментує Ольга Антонова. Ця образна хаотичність у поєднанні з технічною скрупульозністю розповідає про самотність, страх, контроль та кордони, емпатію, близькість та розгубленість, про взаємовідносини людей між собою та світом навколо.
Художниця створює тексти, які є, водночас, абстрактними та конкретними, адже говорять про її персональні відчуття та хвилювання, які відомі кожному з нас. Поміщаючи глядача чи глядачку у простір відкритості й довіри, вона спонукає кожного говорити, бодай подумки, про некомфортні речі, які часто прийнято уникати.
На відкритті виставки о 14:00 відбудеться презентація нової колекції хустинок Antonova for ARTUP.
Ольга Антонова народилась у Москві у 1988 році. Довгий час жила і працювала в Києві. З 2016 по 2018 рік була учасницею артгрупи Light. Номінантка Koschatzky Art-Award 2021. До 2022 року навчається на магістерській програмі з образотворчого мистецтва в Zurich University of the Arts, Цюрих, Швейцарія. Ольга працює з графікою, діджитал графікою, аудіомистецтвом та живописом. Наразі живе і працює в Цюриху.
Щербенко Арт Центр
Заснований галеристкою і кураторкою Мариною Щербенко. Завдання центру — створити можливості для діалогу між представниками світу мистецтва і широкою аудиторією. Центр займається виставковою діяльністю, а також виступає майданчиком для проведення лекцій, круглих столів та воркшопів з провідними майстрами сучасного мистецтва України та інших країн.
Проєкт можна побачити до 13 листопада.
Графік роботи: Вт – Сб 11:00 – 20:00
Вхід вільний!
Щербенко Арт Центр

Михайлівська, 22B

 

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.