Меню

Олена Придувалова, Олексій Аполлонов в «Софія Київська»

2 жовтня о 17.00

Текст організаторів:

ЗІР – відчуття (сенсорне відчуття), що дозволяє сприймати світло, колір та зовнішню структуру навколишнього світу у вигляді зображення або картини.

Втім, зорова картина є також продуктом обробки первинної зорової інформації мозком (з Вікіпедії).

Щоби творити світ – так, як це роблять художники – потрібно мати особливе сенсорне відчуття, особливу здатність бачити. Така здатність до обробки та перетворення “первинного зорового матеріалу” у нові світи, безумовно, притаманна Олені Придуваловій  та Олексію Аполлонову. Вони і є головними дослідниками у короткій творчій експедиції до села Димерка Чернігівської області. Там, в обійсті “ArtCamp” протягом тижня від 13 до 19 вересня 2020 року відбувся пленер в рамках цьогорічної бієнале “Genius Loci/Геній місця”. Художники спробували себе у новій ролі під проводом колеги – кераміста Гії Міміношвілі / Gia Miminoshvili.

Одноденна виставка експонувалася в руїнах колишньої церкви 20 вересня 2020 на місці дії, а відтепер – у Києві.

Перед тим о 16.30 урочисте закриття фонтану “Цхра Цкаро / Дев’ять джерел” (Д.Шарашидзе, Г.Міміношвілі) біля Будинку митрополита.

Тема бієнале 2020 року – “Genius Loci / Геній місця” — апелює до поняття сакрального «духу місцевості» та його здатності приваблювати визначних людей і впливати на події. Тему слід розуміти широко — це культурний феномен, суть якого полягає в очевидному зв’язку творчої особистості з місцевістю його проживання та у його міфотворчій ролі й здатності до перетворення простору.

Саме такий культурний феномен сьогодні можна спостерігати у селі Димерка: завдяки художній ініціативі Гії Міміношвілі / Gia Miminoshvili, Павла Мазая / Pavlo Mazai та спільним зусиллям мешканців села відбувається відродження та перетворення споруди колишньої дерев’яної церкви на своєрідний місцевий “центр тяжіння” для місцевої громади та гостей — Димерську Браму.

Мистецький зір – це здатність побачити можливість, розпізнати поезію у буденному житті, це здатність вдихати життя в руїну і надихати розбудовувати свій дім.

Виставка триватиме до 30 жовтня.

Національний заповідник «Софія Київська»
Володимирська, 24

бачите помилку, пишіть сюди