EN RU

Олена Придувалова, Олексій Аполлонов в «Софія Київська»

Олена Придувалова, Олексій Аполлонов в "Софія Київська"

2 жовтня о 17.00

Текст організаторів:

ЗІР – відчуття (сенсорне відчуття), що дозволяє сприймати світло, колір та зовнішню структуру навколишнього світу у вигляді зображення або картини.

Втім, зорова картина є також продуктом обробки первинної зорової інформації мозком (з Вікіпедії).

Щоби творити світ – так, як це роблять художники – потрібно мати особливе сенсорне відчуття, особливу здатність бачити. Така здатність до обробки та перетворення “первинного зорового матеріалу” у нові світи, безумовно, притаманна Олені Придуваловій  та Олексію Аполлонову. Вони і є головними дослідниками у короткій творчій експедиції до села Димерка Чернігівської області. Там, в обійсті “ArtCamp” протягом тижня від 13 до 19 вересня 2020 року відбувся пленер в рамках цьогорічної бієнале “Genius Loci/Геній місця”. Художники спробували себе у новій ролі під проводом колеги – кераміста Гії Міміношвілі / Gia Miminoshvili.

Одноденна виставка експонувалася в руїнах колишньої церкви 20 вересня 2020 на місці дії, а відтепер – у Києві.

Перед тим о 16.30 урочисте закриття фонтану “Цхра Цкаро / Дев’ять джерел” (Д.Шарашидзе, Г.Міміношвілі) біля Будинку митрополита.

Тема бієнале 2020 року – “Genius Loci / Геній місця” — апелює до поняття сакрального «духу місцевості» та його здатності приваблювати визначних людей і впливати на події. Тему слід розуміти широко — це культурний феномен, суть якого полягає в очевидному зв’язку творчої особистості з місцевістю його проживання та у його міфотворчій ролі й здатності до перетворення простору.

Саме такий культурний феномен сьогодні можна спостерігати у селі Димерка: завдяки художній ініціативі Гії Міміношвілі / Gia Miminoshvili, Павла Мазая / Pavlo Mazai та спільним зусиллям мешканців села відбувається відродження та перетворення споруди колишньої дерев’яної церкви на своєрідний місцевий “центр тяжіння” для місцевої громади та гостей — Димерську Браму.

Мистецький зір – це здатність побачити можливість, розпізнати поезію у буденному житті, це здатність вдихати життя в руїну і надихати розбудовувати свій дім.

Виставка триватиме до 30 жовтня.

Національний заповідник «Софія Київська»
Володимирська, 24

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.