EN

Олексій Коваль у НМУНДМ

9 грудня о 17.00

Текст організаторів:

Відкриття виставки творів художника-емальєра Олексія Коваля «Мова емалі. Діалог з киянами».

Олексій Коваль – художник з власним, філософським розумінням світу, працює в техніці гарячої емалі з 2009 року. За цей час він створив понад ста творів, серед яких портрети українських жінок, козаків, українські пейзажі, картини, присвячені різним культурам світу. Поєднання заглибленого рельєфу на міді і переливів опуклої напівпрозорої емалі надає його роботам ефекту багатовимірного зображення.

Виставкова експозиція «Мова емалі. Діалог з киянами» презентує понад 20 авторських робіт Олексія Коваля, відомого не тільки в Україні, але і за кордоном. Переважна більшість творів київського митця виконані в техніці гарячої емалі із серій «Мова символів», «Український портрет», «Місця сили» та «Живий світ». Крім того, на виставці також представлені чотири офорти майстра.

Головний акцент виставки автор робить на діалозі з суспільством: киянами, видатними українськими митцями декоративного мистецтва, непересічними особистостями, якими пишається Україна. Зокрема, це косівські гончарі XIX століття Іван Баранюк та Олекса Бахматюк та майстриня з розпису тканин Надія Грибань. Їх твори із колекції Національного музею українського народного декоративного мистецтва також можна побачити на виставці.

За словами Олексія Коваля, твори українських митців надихають його на мистецькі пошуки. Художник ставить собі за мету не тільки презентувати власні роботи, але і привернути увагу широкого загалу до творчого доробку цікавих українських майстрів, про яких знають далеко не всі українці.

Ще одна мета автора цього виставкового проєкту – нагадати суспільству засобами мистецтва, що київський Ботанічний сад імені академіка Фоміна є одним із найстаріших ботанічних закладів України з багатою історією. «Я бував в багатьох країнах світу, але ніде не бачив такої краси. Але ботанічний сад потребує реставрації і відродження», – наголошує художник.

Куратор виставки: Ксенія Башуцька, завідувачка науково-експозиційного відділу НМУНДМ.

Для довідки:

Олексій Коваль народився 16 жовтня 1977 року в Києві.

У 1996 році закінчив художню школу ім. Т. Г. Шевченка (клас живопису). З 1996 по 2002 роки навчався в Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури, факультет живопису (майстерня В. І. Забашти).

З 2000 року працював у монументальному мистецтві. У його доробку – фрески, мозаїки, ескізи вітражів. Співпрацював з українськими та закордонними архітекторами, зокрема С. М. Миргородським, Ю. Остапенко, В. Завгороднею, К. Любек, М. Бізатті.

З 2006 по 2009 роки навчався техніці гарячої емалі в майстерні І. М. Кириченка та вивчав особливості техніки у приватних майстернях усього світу: в Китаї, Індії, країнах Європи.

На творчому рахунку Олексія Коваля понад 20 персональних виставок в Україні, Канаді та США, участь у симпозіумах та пленерах у Хорватії, Італії, Болгарії, Литві, Німеччині, Латвії, Непалі. Брав участь у п’яти художніх виставках на теренах України.

Виставка триватиме до 16 січня 2022 року.

Національний музей українського народного декоративного мистецтва
Лаврська, 9

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.