EN

Олександра Кадзевич в The Naked Room

До 5 грудня

Текст організаторів:

Олександра Кадзевич
ПЕЙЗАЖ–СУВЕНІР
Галерея The Naked Room представляє другу персональну виставку художниці Олександри Кадзевич в нашому просторі.
До експозиції увійдуть нові живописні роботи та артефакти, пов’язані з персональної історію родини художниці.
До виставки Олександра також написала власний текст-епілог:
«Після смерті мого дідуся, мені у спадок залишилась велика коробка, наповнена діафільмами. Велика кількість акуратно нарізаних кадрів, розкладених спеціальними коробками, великий архів, який мав власну логіку, що буда відома лише йому. Я знала, що він фотографував, але ніколи не бачила його кадри.
Вони виявилися близькими для мене: пустельні пейзажі, розгублені маленькі люди. Дідусь намагався схопити і зберегти щось навколо себе, зафіксувати реальне. На його фотографіях була безкінечна повсякденність, яку він спостерігав у світі під час своїх подорожей поки займав посаду головного механіка судна.
Ці кадри фіксують його тягу до розчинення в оточуючому, за допомогою витіснення сюжету на плівку. Я не знаю чи були для нього вони засобом пронизати спогади всього його життя, чи лише намацуванням в кармані ключей від неї. Але діафільми стали простором можливого побачення з епохою, в якому речі, люди, стани лише віддалено вимальовуються, мерехтять, нагадуючи про себе».
Олександра Кадзевич народилася 1992 року в Одесі. Закінчила Одеське художнє училище ім. М. Б. Грекова (живописне відділення) та курс «Сучасне мистецтво» у Kyiv Academy of Media Arts (Київ). У 2021 роцi навчалась у Зальцбургській літній академії (Salzburg International Summer Academy of Fine Arts,) Австрія. У червні 2018 року заснувала в своїй майстерні в Одесі artist-run space Noch. Учасниця четвертої програми художніх резиденцій SWAP: UK / Ukraine 2019.
Номінантка Премії PinchukArtCentre 2020. У 2021 році стала фіналісткою конкурку МУХI 2021. Учасниця дворічної програми резиденцій De Ateliers у Амстердамі (Нідерланди) з 2022 року. Працює на перетині об’єкту і живопису, в які інтегрує мову колажу, малювання та інсталяції.
Галерея відкрита щодня
11—20:00.
Експозиція також доступна до перегляду в години роботи The Naked Bar,
8—23:00
Вхід вільний.
Виставка триватиме до 5 грудня.
The Naked Room
Рейтарська, 21

 

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.