EN RU

Олександр Янович в ЦСМ «Білий Світ»

Олександр Янович в ЦСМ "Білий Світ"

До 20 листопада

Текст організаторів:

Виставка Олександра Яновича «Місце під сонцем». Художнику виповнилося 55 років, і з цього приводу він презентує свій новий проєкт-колаборацію, свіжонадрукований каталог і вибрані твори, створені в період з 2016 року до сьогодні.
П’ять років тому Олександр Янович відкрив свою першу персональну виставку живопису «Zero», і відтоді щодня працював над розширенням власного горизонту, звертаючись до різноманітних медіумів та пробуючи себе у сольних проєктах, співпраці з іншими митцями та кураторстві. Цього разу для презентації у ЦСМ «Білий Світ» художник обрав два контрастні напрямки – класичний та несподіваний. Публіка побачить вибраний живопис Олександра Яновича 2016-2021 років, а також скульптури, створені у співавторстві з друзями та колегами по цеху.
Власне, «Місце під сонцем» – це назва саме скульптурного проєкту. До нього входять 18 геометричних скульптурних композицій, дві з яких Олександр завершив сам, а решту запропонував митцям у ролі білої художньої основи. До проєкту долучились добре знані українському глядачеві, а також молоді митці: Владислав Шерешевський, Дмитро Кришовський, Влад Кришовський, Олексій Малих, Роман Романишин, Матвій Вайсберг, Олена Придувалова, Олексій Аполлонов, Анна Атоян, Ніна Буряк, Олег Денисенко, Петро Сметана, Микола Журавель, Петро Лебединець, Борис Буряк, Олександра Кришовська, Тамара Янович.
«Працюючи з дерев’яними скульптурами, Олександр Янович стикається з проблемою закінченості твору, адже закінчення потребує одноманітних, рутинних зусиль та суттєво впливає на задоволення від процесу. Він розмірковує про час, про нескінчений рух стрілок циферблатами і про те, що трапиться, якщо стрілка покаже двадцять п’яту годину. Шукає шляхи, якими можна вийти за межі звичного, та запитує, чи може твір одного художника бути закінчений іншим і прийнятий обома. Та уявляє, як за допомогою комунікації перейти від рутини до гри.» (Лара Дубовецька)
 
‼️ Увага: з огляду на карантинні обмеження ЦСМ «Білий Світ» просить усіх відвідувачів виставки мати з собою COVID-сертифікати або негативні ПЛР-тести.

Експозиція триватиме до 20 листопада.

Розклад роботи галереї: вт-сб – 11:00-19:00; нд-пн – вихідні.

Вхід вільний

ЦСМ «Білий Світ»
Пушкінська, 21А

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.