EN

Олександр Янович і Олександра Кришовська в «Imagine Point»

14 травня о 12.00

Текст організаторів:

Відкриття парної виставки живопису та скульптури київських митця та мисткині, присвячена створенню та руйнуванню світів.

Де початок того кінця, яким закінчується початок?
(Козьма Прутков)

Можливо, найглибинніший сенс мистецтва полягає у прагненні митця відчути себе деміургом – істотою, що має могутність управляти цілим Всесвітом. Але якщо деміургів стає двоє – їхня влада обмежується чи примножується? Автори виставки, батько та донька, розмовляють одне з одним про зміст творення та руйнування реальності. Як аргументи у дискусії використовуються різноманітні медіа – живопис, скульптура та інсталяція; діалог поколінь, водночас абстрактний і глибоко емоційний, зачіпає питання сепарації та спадковості, мети та сенсу, діяння та бездіяльності.

Олександр Янович презентує найкращі роботи зі свого масштабного проєкту «Створення Світу». Підбадьорений міццю свіжоствореного ним світу, окрилений власною рішучістю, він енергійно добудовує його розгалуження, втручається у хід його подій, скеровує потоки енергії та маніпулює матерією. Яскраві кольори та планетарні форми на його масштабних полотнах віддають шану іншим деміургам з різних міфологій світу, посилаються на образи античних, скандинавських, японських божеств тощо. Всесвіт він будує, за його зізнанням, передусім із самого себе та з уламків попередніх реальностей, що існували у минулому.

Олександра Кришовська за допомогою експериментального живопису та скульптур підводить своєрідний підсумок існування світу, осмислює його невідворотне завершення. Її непокоять чималі нашарування досвіду та здобутків, скам’янілості, що обтяжують світ та викривлюють гравітацію… острах переплітається з інтересом, а жаль та відчай ідуть за руку з насолодою від звільнення. Ентропія системи з часом лише зростає, і перспектива руйнування бадьорить так само жваво, як перспектива творення.

Насправді, початок і кінець ніколи не існують окремо.

Виставка триватиме по 12 червня.

Галерея «Imagine Point»
просп. Голосіївський, 86/1 (вхід з двору)

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.