29 жовтня о 16.00
Текст організаторів:
Відкриття виставки творів Олександра Міловзорова «Дарунки музею». В експозиції будуть представлені роботи художника, створені з різних матеріалів: металу, кераміки, скла, фарфору, а також графіка.
Це другий етап передачі творчого доробку заслуженого художника України, члена Національної спілки художників України Олександра Міловзорова до колекції музею.
Важко уявити культурне життя Києва без діяльної та натхненної творчості Олександра Міловзорова. Він закінчив Ленінградське вище художньо-промислове училище ім. В. Мухіної (1968), його педагогами з фаху (відділення кераміки і скла) були В. Марков та К. Митрофанов. Митець починав свій творчий шлях як художник-монументаліст, а з часом знайшов свій власний, оригінальний і неповторний стиль у різних видах мистецтва. Творчий доробок майстра складають численні графічні та живописні роботи, твори декоративного мистецтва. Автор талановито використовує «приховані можливості» різних матеріалів, починаючи з традиційних: глини, металу, скла, дерева і закінчуючи брухтом.
Внесок Олександра Міловзорова у скарбницю українського мистецтва вагомий. Олександр Петрович безпосередньо сприяв відродженню у 90-х роках ХХ ст. українського мистецтва кування. Художник створив комплексне оформлення інтер’єрів Національної філармонії України, Національної дитячої бібліотеки, ресторану «Дубки», станцій метро «Тараса Шевченка» та «Республіканський стадіон» у м. Києві. Художник розробив освітлювальну металеву арматуру для Посольства Болгарії та Будинку-музею Т.Г. Шевченка у м. Києві, створив композицію «Пташиний двір» на житловому масиві «Виноградар». У митця існує декілька тем, які найбільше хвилюють та знаходять втілення у творах: «Екологія», «Пам’ять», «Комунікації», «Шевченкіана». Його твори зберігаються у багатьох художніх музеях України та за її межами, в приватних колекціях.
Олександр Міловзоров – високий професіонал, він належить до плеяди митців, для яких мистецтво творення – це стиль життя, філософія, ідеологія та засіб існування в життєвому просторі. Щирість та відповідальність, надійність та твердість переконань, молодий запал та відвертість – риси, які визначають особистість художника.
Олександр Петрович – талановитий організатор: за його ініціативи у 1987 році створено галерею «Триптих», а з 1996 року художник відкрив «Галерею-36» на Андріївському узвозі, художнім керівником і власником якої він був. Галереї стали не лише осередками творчого спілкування митців-професіоналів, вони активно здійснювали виставкову роботу. Нині на місці «Галереї-36» працює майстерня, в якій активно та натхненно творить невгамовний Олександр Петрович.
Виставка триватиме до 6 грудня.
Національний музей українського народного декоративного мистецтва
Лаврська, 9, корп. 29