EN

Олександр Анісімов і Борис Медвєдєв в М17

7 листопада о 12.00

Текст організаторів:

«Після соціалістичного модернізму» запрошує на презентацію та екскурсію «Революція в архітектурі радянського модернізму. Червоноармійська-Горького-Боженка»

Презентація веб-сайту з інтегрованою моделлю одного з кварталів, та концепцій Києва 80-х, а також екскурсія вулицями Велика Васильківська–Антоновича–Малевича.

Завдяки новаторським підходам архітекторів реконструкція території вулиць Червоноармійської, Горького та Боженка (сьогодні — Велика Васильківська, Антоновича та Малевича) стала успішним випадком житлового будівництва в УРСР, де економія засобів не призвела до низької якості середовища та архітектури. У проєкті Олександра Зоріна та Віктора Розенберга вулиці зберігали історичні споруди, а нові ставали гармонійною частиною наявного середовища. Водночас відбувся розрив зі звичним уявленням про архітектуру радянського модернізму, а сам проєкт став новою перспективою для радянського й українського містобудування.

1980-ті — це період радикальних зсувів у радянській системі, що створив умови ускладнення виробництва архітектури. Все більше гравців — заводи, спілки, міністерства і виконкоми – конкурували за землю та черговість реалізації соціальної інфраструктури для своїх потреб. В СРСР і Україні зокрема, у 1980-х, особливо в історичних містах, активно розвивалася пам’яткоохоронна система — процеси обліку, вивчення, і реставрації споруд, які ще двадцять років до того планувалися до знесення і відверто ігнорувалися архітекторами і радянськими чиновниками. Це створило цікаві передумови для схожих за масштабами і спрямуванням конкурсів, покликаних відновити і переосмислити обличчя й принципи функціонування міста у кінці ХХ століття.

Про це та важливість дослідження архітектурних конкурсів ми поговоримо під час презентації. Презентуватимуть дослідження співкерівник проєкту Олександр Анісімов та куратор Борис Мєдвєдєв. Після презентації вони проведуть екскурсію вулицями кварталів та покажуть, як були реалізовані ідеї архітекторів.

Реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/oRBO0v1. Звертаємо вашу увагу, що відвідування події можливе з сертифікатом про вакцинацію від COVID-19 або негативним тестом.

«Після соціалістичного модернізму» – це дослідження архітектури Києва 1980-х років. Проєкт об’єднує конференцію для теоретиків

архітектури, публічну програму, онлайн-виставку конкурсів та концепцій Києва 1980-х та публікацію збірника. Попередній прес-реліз про запуск проєкту за посиланням. 

Олександр Анісімов – дослідник міста, співкерівник проєкту «Після Соціалістичного Модернізму», очільник ГО «Розуміти Радянський Поділ»

Борис Медвєдєв – архітектор, дослідник архітектури, куратор проєкту «Після Соціалістичного Модернізму», співочільник ГО «Розуміти Радянський Поділ»

Проєкт реалізується Національним Художнім Музеєм України та Литовським Національним Музеєм Мистецтва у співпраці із Державною науковою архітектурно-будівельною бібліотекою ім. Заболотного, журналом “Місто: історія, культура, суспільство”, ГО “Розуміти Радянський Поділ”, Центром урбаністичних студій. “Після Соціалістичного Модернізму” підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи.

Центр сучасного мистецтва М17
Антоновича 102-104

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.