EN

Олег Тістол в галереї «Блок А»

3 червня о 18.00

Текст організаторів:

У четвер, 3 червня, о 18:00 в галереї «Блок А» відбудеться офіційна презентація каталогу та нової серії живописних творів київського художника Олега Тістола «Свіже повітря». Це перша персональна виставка художника в Києві за останні роки. На вернісажі відбудеться аудіовізуальний перформанс від Neometa.

Нова виставка Олега Тістола «Свіже повітря» про місто за вікном, про миттєвості, в яких зупинилася вічність, про сірість буденності в закутках столиці, де набагато більше краси та глибини, аніж у яскравому глянці центральних вулиць. Тістол знаходить гармонію у фарбованих парканах та захаращених балконах, у гаражних кооперативах та заточених в асфальт спальних районах. Навіть у садових товариствах з їх особливою архітектурою та уявленням про красу. Але художник у жодному разі не іронізує, навпаки, він фіксує в цих, занотованих олією на полотні, моментах ціле життя.

«Весною, коли я вчився в РХСШ (Республіканська художня середня школа ім. Т. Г. Шевченка), ми завжди виходили на «етюди» або «пленер». Минуло більше 40 років, але дитячі звички глибоко вкорінюються у свідомість. Сидячи в таксі, тримаючи у руках смартфон, дуже зручно спостерігати за ландшафтом. Вже в майстерні дивишся на цей репортаж дійсності та шукаєш красу в Позняках, Теличці, Столичному шосе тощо. Знаходиш зрештою і ділишся з однодумцями «боротьбою за красу стереотипу» – говорить Олег Тістол.

«Саме в цих пейзажах ми зростаємо, творимо, закохуємось, страждаємо, дорослішаємо, саме тут відбуваються всі дорогі серцю події. Тут є дитинство та батьків гараж. Бурхливі студентські вечірки у найманій квартирі десь на лівому березі, на яких алкоголь, музика та мистецтво повільним вибухом досягають твого незміцнілого мозку, де всі почуття через край, а нервові закінчення максимально оголені. А пізніше, це вже про подорожі в «Інтерсіті» з характерними пейзажами за вікнами – у вокзалах та дорогах стільки романтики та надриву. Про перекури на балконі зі спогляданням одного й того ж похмурого краєвиду – скільки думок було передумано на цьому місці, скільки відвертих телефонних розмов, або навпаки, тихого усамітнення. Тістол не має на меті донести якусь глибинну ідею, він просто фіксує стани. Його живописні прийоми, побудова композицій, гра нюансів кольору заглиблює глядача в переживання художника, в саму суть його світосприйняття, якими він відверто ділиться» – розповідає засновниця галереї Маріана Джулай.

Виставка продовжиться до 10 червня.

Галерея «Блок А»
пров. Бехтерівський, 14

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.