EN

ОДЕССКИЕ НОНКОНФОРМИСТЫ

До 21 мая в Dymchuk Gallery (Киев) можно посмотреть выставку работ одесских нонконформистов. Проект проходит в рамках Kyiv Art Week -2017. В сюжете звучит комментарий Катерины Филюк (Одесса-Киев).

Текст галереи:

Dymchuk Gallery представляє груповий проект, в якому зібрані роботи одеських художників нонконформістського кола, таких як Валерій Басанець, Володимир Стрєльніков, Евген Рахманін, Віктор Маринюк, Олег Волошинов, Олександр Стовбур, Володимир Цюпко, Василь Сад та Сергій Савченко.

Вперше художники, яким завжди був властивий більш камерний формат висловлювання, створюють великоформатні роботи, намагаючись опанувати полотно розміром 150х200 см та збільшити свої абстрактні композиції.

Проект був показаний в “Мистецькому Арсеналі” на виставці “Одеська школа. Традиції та актуальність” в 2013 році, де циклу була відведена окрема зала. Ініціатором експерименту став Анатолій Димчук, який вже протягом десятиліття натхненно колекціонує і активно промоутує роботи одеських нонконформістів. Саме в діалозі між художниками та колекціонером народилася ідея поексперементувати з масштабом та вийти за рамки звичного маленького та середнього формату. Свого часу така камерність була обумовлена повною відсутністю інституціональної підтримки та вимушеним переходом групи художників до андеграунду, в якому єдиним можливим форматом репрезентації стали квартирні виставки. Наразі, творчість українських шістдесятників, найяскравішими представниками яких є саме одеські нонконформісти, викликає все більше і більше зацікавлення як з боку професійної спільноти так і з боку глядача. Отже, проект можна вважати спробою дослідити творчість нонконформістів, створивши передумови для нового експериментального  за духом висловлювання.

 

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.