EN RU

Odesa Photo Days Festival

Odesa Photo Days Festival

21 травня

Текст організаторів:

Сотні фотоісторій з 47 країн: 21 травня стартує міжнародний фотофестиваль Odesa Photo Days 2021

21-23 травня в Одесі всьоме відбудеться єдиний в Україні міжнародний фестиваль сучасної фотографії Odesa Photo Days. Після екстреного й успішного переходу до онлайн-формату у 2020 році подія повертається в офлайн з темою «Ламаючи стіну». За три дні відбудеться 10 подій: відкриття та закриття виставок, вечірні фотопокази, презентації фотопроєктів. Вхід на всі події вільний. Повна програма.

«Із початком пандемії нас усіх розділив новий різновид «четвертої стіни» — екрани різних гаджетів віддалили нас від фізичного проживання людського спілкування. Що тепер розмежовує ця стіна?» — розшифровують тему організатори. Повний текст концепції читайте на сайті фестивалю. Цьогорічний візуальний стиль розробляла дизайнерка Ольга Зарко.

Почнеться фестиваль 21 травня з фінісажу виставки «Переосмислення архіву» міжнародної дослідницької платформи PHROOM в Домі Блєщунова, де представлені роботи 30 авторів з 14 країн. Офіційне відкриття Odesa Photo Days 2021 відбудеться в рамках головної експозиції «Хто поруч з тобою?» у Музеї сучасного мистецтва Одеси.

Цього ж вечора у дворику МСМО на великому екрані покажуть слайдшоу жіночої фотографії з України та Великобританії. Вечірній фотопоказ відбудеться у рамках проєкту UA/UK Moving Image, який підтримує Європейський Союз за програмою «Дім Європи». Глядачі побачать роботи 30 фіналісток конкурсу Female Ukrainian Photography, а також серії чотирьох авторок з Великої Британії від кураторки Bristol Photo Festival Трейсі Маршал.

Окремим пунктом програми є кураторський проєкт Катерини Радченко «Зсув тектонічних плит» — виставка-дослідження соціально-політичних трансформацій в країнах колишнього соцтабору, які відбулися чи актуалізувалися в 2020 році. В експозиції представлені роботи сучасних зірок та класиків фотографії: Рафал Мілах (Польща), Шайло Джекшенбаєв (Киргизстан), Сергій Шабохін (Білорусь), Гоар Саркісян (Вірменія), Піруза Халапян (Вірменія). Виставка розташована в історичній садибі початку ХХ століття, так званому «Замку монстрів».

22 травня за участі представників Посольства Литовської Республіки в Україні відбудеться відкриття виставки сучасної литовської фотографії Lost Time в галереї Invogue Art. Куратор — Даріус Вайчекаускас.

Проєкт досліджує сучасну фотографію і постфотографію — різноманітні способи маніпулювання зображенням, до яких вдаються митці з метою наповнити фотографію актуальними смислами та інтерпретаціями. Так сьогодні, у час, коли усе здається вже сфотографованим, митці розширюють наші уявлення про можливості фотографічного медіуму. У груповій виставці можна буде побачити роботи Аурелії Макніте, Даріуса Вайчекаускаса, Вітаутаса Кумжаа, Валентина Однов’юна, Довіле Дагене, Єви Руте та Юозапаса Кальніуса.

Спільно з Баварським Домом Одеса та за підтримки Goethe-Institut в Україні міжнародний фестиваль сучасної фотографії Odesa Photo Days 2021 проводить вечірній показ німецької фотографії. Спеціально для фестивалю кураторські підбірки найцікавіших серій підготували: LUMIX Festival for Young Photojournalism, The German Youth Photo Award, Galerie Lichtblick. Показ відбудеться в суботу, 22 травня, у галереї Пасажу — визначній архітектурній пам’ятці Одеси, побудованої у 1898-1899 роках. Живий музичний супровід — Анастасія Бойченко (фортепіано).

Традиційно під час Odesa Photo Days 2021 на одному з фотопоказів демонструватиметься підбірка фіналістів всеукраїнського конкурсу для підлітків Future Photo Days. Так само як і кураторські підбірки від міжнародних партнерів. Цьогоріч відкриваємо нові країни через архівні, документальні та художні фотоісторії від Будапештського фотофестивалю, фестивалю Photo Ireland, Центру Фотографії Монтевідео та Verzasca Foto Festival (Швейцарія).

Довідка

Odesa Photo Days — єдиний в Україні міжнародний фестиваль сучасної фотографії та освітня платформа. Фестиваль проходить щорічно у квітні в Одесі, Україна з 2015 року. Програма включає виставки, вечірні фотопокази, лекції художників та кураторів, портфоліо-рев’ю, презентацію фотопроєктів у форматі «Відкритий мікрофон». Між фестивалями команда Odesa Photo Days проводить виставкові проєкти та освітні заходи як в Україні, так і закордоном. Учасники Європейської фотоплатформи «Паралель».

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.