Проект Set Art Laboratory в Будинку Одягу (Київ). Кураторки Леся Кульчинська (Київ), Марія Вторушина (Київ)
Текст організаторів:
Об’єкт бажання / Object of Desire
Нічна виставка учасників резиденції Set Art Laboratory. Борис Кашапов, Kinderseele, Оксана Чепелик, Лена Сіятовська, Лілія Чавага, Стан Квітко. В рамках Вулична Нічна Виставка Після Карантину.
Вітрини створені для того, щоб перетворювати речі на об’єкти бажання. Що би не було розміщено у вітрині, це завжди здаватиметься кращим і бажанішим. Привабливість посилюється завдяки недоступності. Ось, це зовсім поруч, ніби приготовано спеціально для тебе. Але все ж — не в твоїх руках. Механізм трансформації — прозорий, але непроникний бар’єр.
Для ринкових відносин вітрина є необхідним інструментом, без якого неможлива презентація товару. Але чим стає мистецький твір, потрапляючи до вітрини магазину? Робота художника опиняється на одній шпальті із продукцією для продажу? Чи збагачує свої сенси у взаємодії із хвилями бажання, що їх магічним чином продукують вітрини? Принадність об’єкта досягається завдяки складній грі, в якій речі та явища ніколи насправді не є тим, чим вони видаються. Неможливість схопити об’єкт та привласнити його, так само як і опанувати всіма сенсами мистецького твору, збуджує та заплутує.
Дофамінова хвиля бажання прагне ендорфінової розрядки задоволення. «Безглуздо тинятися без діла по вулицям, тим більше, якщо нічого купувати», говорить героїня сюрреалістичного фільму Луїса Бунюеля «Цей неясний об’єкт бажання». Сучасні вулиці переповнені звабливими об’єктами, тож без можливості ними заволодіти, часом краще взагалі не виходити.
Однак, ми запрошуємо вас зробити саме це: тинятися серед вітрин, нічого не привласнюючи. Використайте цю нагоду, щоб з’ясувати власні стосунки з недоступним. Що ви відчуваєте, коли до чогось спокусливого неможливо доторкнутися? Коли щось не піддається розумінню? Коли те що зачаровує, лякає? Коли те що приваблює, залишається до вас байдужим? Коли те, що прикидається товаром, неможливо присвоїти?
Кураторки: Леся Кульчинська і Марія Вторушина.
SET ART LABORATORY
15 січня — 30 червня
Для учасників та учасниць стипендіальної програми Благодійний фонд Кусум та Set створили мистецьку лабораторію, де художники/ці, куратори/ки та експерти/ки будуть працювати разом, базуючись на прозорій, відкритій взаємодії, а ідеї формуватимуться колективно. Set Art Labоratory — спеціально обладнаний простір, пристосований для творчих потреб художників та художниць. Організатори мають на меті підтримати колаборації між художниками/цями, ініціювати обмін досвідом та світоглядними позиціями.
Учасники та учасниці першої майстерні 2020: Олена Сіятовська, Борис Кашапов, Оксана Чепелик, Kinderseele, Cтан Квітко, Лілія Чавага.
Set Art Laboratory це:
— Інтенсивна освітня програма для учасників та учасниць з міжнародним викладацьким складом кураторів та художників
— Щомісячна стипендія для учасників та учасниць в розмірі 10 000 гривень
— Промоція всіх учасників та учасниць Set Art Laboratory, сприяння їх виходу на міжнародний ринок
— Сприяння присутності робіт учасників на міжнародних виставках, аукціонах та ярмарках
— Сприяння налагодженню зв’язків з українськими та міжнародними колекціонерами та кураторами
— Фінальна виставка робіт учасників в Set
SET ART FOUNDATION
Set Art Foundation — фундація, заснована в 2019 році у Києві. Засновниками Set є група київських меценатів, яку очолює колекціонер Владислав Баторшин. Шеф-кураторка — Марія Вторушина. Set створений як простір взаємодії, де художники східної та західної хемісфер обмінюються досвідом та світоглядними позиціями. Разом з тим, Set розвиває представництво українського сучасного мистецтва в світі. Set Independent Art Space — місце, де культуртрегери з усього світу спілкуються, базуючись на прозорій, відкритій взаємодії, а ідеї формуються колективно. Set інтегрує в український культурний ландшафт характерні для міжнародної професійної спільноти колаборативні практики.
_____________
Проект створено за підтримки «Арт простору Set», Kusum Foundation, Мitec, Музей Івана Гончара
Кураторки: Леся Кульчинська, Марія Вторушина
Група МІТЄЦ:
Video: Ната Катериненко
Production: Анастасія Данилюк
Editing intern: Лілія Левицька
МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.
Матеріали за темою
-
ВІЗИТІВКА ОЛЕНИ СІЯТОВСЬКОЇ
-
СТАН КВІТКО. ВІЗИТІВКА
-
НАСІННЯ УКРАЇНИ
-
ПРО РЕАЛЬНІСТЬ, ЩО СТВОРЮЄТЬСЯ ТА РОЗПАДАЄТЬСЯ
-
РОЗМОВА З ОЛАФОМ ВЕСТФАЛЕНОМ
-
ІЗ СЕРІЇ “ДИТЯЧЕ”
-
Олена Сіятовська
-
PRIMITIVE PEOPLE. 18+
-
МІСТО К
-
ІНСТИТУТ АВТОМАТИКИ. МАЙСТЕРНІ
-
ЗОНА ТИШІ
-
Борис Кашапов про наш арт
-
ПРИХОВАНЕ
-
КЕРАМІЧНІ ЕКСПЕРИМЕНТИ ЮРІЯ СОЛОМКА
-
НАВІЩО КУРУВАТИ СВІТ / WHY CURATE THE WORLD
-
ВІЗИТІВКА KINDERSEELE
-
ПРО SET ART LABORATORY
-
Розмова арт-журналістки та художника
-
Борис Кашапов
-
ПОРЦЕЛЯНОВІ ЧОБОТИ ЮРІЯ СОЛОМКА
-
ЛІЛІЯ ЧАВАГА