EN

Об’єкт Бажання Set Art Laboratory в Будинку Одягу

19 червня о 22.00

Текст організаторів:

Об’єкт бажання / Object of Desire

Нічна виставка учасників резиденції Set Art Laboratory. Борис Кашапов, Kinderseele, Оксана Чепелик, Лена Сіятовська, Лілія Чавага, Стан Квітко. В рамках Вулична Нічна Виставка Після Карантину.

Вітрини створені для того, щоб перетворювати речі на об’єкти бажання. Що би не було розміщено у вітрині, це завжди здаватиметься кращим і бажанішим. Привабливість посилюється завдяки недоступності. Ось, це зовсім поруч, ніби приготовано спеціально для тебе. Але все ж — не в твоїх руках. Механізм трансформації — прозорий, але непроникний бар’єр.

Для ринкових відносин вітрина є необхідним інструментом, без якого неможлива презентація товару. Але чим стає мистецький твір, потрапляючи до вітрини магазину? Робота художника опиняється на одній шпальті із продукцією для продажу? Чи збагачує свої сенси у взаємодії із хвилями бажання, що їх магічним чином продукують вітрини? Принадність об’єкта досягається завдяки складній грі, в якій речі та явища ніколи насправді не є тим, чим вони видаються. Неможливість схопити об’єкт та привласнити його, так само як і опанувати всіма сенсами мистецького твору, збуджує та заплутує.

Дофамінова хвиля бажання прагне ендорфінової розрядки задоволення. «Безглуздо тинятися без діла по вулицям, тим більше, якщо нічого купувати», говорить героїня сюрреалістичного фільму Луїса Бунюеля «Цей неясний об’єкт бажання». Сучасні вулиці переповнені звабливими об’єктами, тож без можливості ними заволодіти, часом краще взагалі не виходити.

Однак, ми запрошуємо вас зробити саме це: тинятися серед вітрин, нічого не привласнюючи. Використайте цю нагоду, щоб з’ясувати власні стосунки з недоступним. Що ви відчуваєте, коли до чогось спокусливого неможливо доторкнутися? Коли щось не піддається розумінню? Коли те що зачаровує, лякає? Коли те що приваблює, залишається до вас байдужим? Коли те, що прикидається товаром, неможливо присвоїти?

Кураторки: Леся Кульчинська і Марія Вторушина.

Виставка триватиме до 21 червня.

Будинок Одягу
Львівська Площа, 8А

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.