Меню

О. Кирилова, К. Синицький у НЗ «Софія Київська»

17 квітня о 18.30

Текст організаторів:

У виставкових залах «Хлібні» Національного заповідника «Софія Київська» відбудеться відкриття виставки «Діалог. Живопис Олександри Кирилової, скульптура Костянтина Синицького».

Мистецтво — це завжди діалог. Це діалог художника з традицією, який виражається у виборі певних тем, мотивів, формальних прийомів чи проблем, характерних для певних авторів чи історичних періодів. Це діалог з майстрами-класиками і сучасниками, діалог з іншими видами мистецтва. Зрештою, чи, може, передусім, це — діалог автора і глядача.

Виставка “Діалог. Живопис Олександри Кирилової. Скульптура Костянтина Синицького” актуалізує саме ці моменти діалогу в мистецтві.

Живопис Олександри Кирилової — це фактурно-колористичний тревелог, загострено емоційна і суб’єктивна фіксація вражень від реальних чи уявних подорожей в просторі і часі. Топографія цих мандрів звична для художника/інтелектуала/туриста нового часу — Венеція, Мадрид, Версаль, Північна Африка тощо. Проте візуалізувати свої враження Олександра завжди намагається в неочікуваний спосіб, відкидаючи традиційну туристичну іконографію або примушуючи відомий мотив зазвучати по-новому через інтенсивний колір чи підкреслено брутальну фактуру.

Цікавий діалог з традицією веде і Костянтин Синицький. Працюючи з композиційним мотивом чоловічої/жіночої фігури, він інтерпретує його іронічно: то позбавляє фігуру голови, замінюючи останню маскою, то незграбно вкладає її долі. Можливо, таким чином художник рефлексує з приводу втрати ціннісних орієнтирів і суспільством, і мистецтвом зокрема. Адже скульптури богів, атлетів, воїнів здавна уособлювали не тільки тілесну досконалість, але й певні етичні й політичні ідеали.

Національний заповідник «Софія Київська»
Володимирська, 24

бачите помилку, пишіть сюди
Поділитися сторінкою