EN

Ніна Мурашкіна і Володимир Сай в Mironova foundation

5 листопада о 18.30

Текст організаторів:

Чуттєвий приборкувач – виставка Ніни Мурашкіної і Володимира Сая «Чуттєвий приборкувач».

У новому проєкті художники розмірковують про почуття і чуттєвість крізь ірреальні світи своєї підсвідомості.

Ядром експозиції стане містичний всесвіт Ніни Мурашкіної, представлений в живописних роботах та кераміці. Казкові тварини, строкаті птахи, вишукані квіти точними і пряними мазками з’являються в нашій реальності завдяки настроям і почуттям автора – чуттєвого приборкувача, що перетворює тонкі коливання душі в художні образи своїх картин. У чомусь цей «приборкувач почуттів» схожий з головним персонажем творчості Ніни Мурашкіної – спокусливою феміною – іноді владною, іноді примхливою, з фатальним шармом в дусі Достоєвського. Цей персонаж – la femme fatale – і є центром всесвіту Ніни Мурашкіної -сильна і жіночна, надихаюча і та, що приборкує одночасно.

Головне почуття, яке я хочу передати в своїй творчості, – це важливість почуттів. Звичайно, справа в сюжеті. Але я бачу людську душу як скарб, як крихкий палац, який потрібно утримувати в чистоті і вміти захищати в цьому жорстокому, жорстокому світі. У своїх творах багато використовую людські тіла. Тіло ніколи не бреше, воно показує своєю позою все, що ви хочете приховати », – каже Ніна Мурашкіна.

Тондо – улюблені полотна Ніни Мурашкіної круглої і овальної форми, – а також поле керамічних тарілок лише підкреслюють нескінченний рух почуттів, що народжують «душевний трепет», який дарує художнику натхнення і рухає нами в усіх починаннях.

Скульптурні об’єкти Володимира Сая доповнюють емоційне авторське висловлювання Ніни Мурашкіної. Класичні жіночі торси актуально обіграють античні канони жіночої краси, а різнокольоровий кракелюр – павутинки тріщин – знову відсилають до почуттів, які наповнюють тіло – сосуд ідеальної форми – настроєм, душею і дарують повноту життя.

Тетяна Миронова, засновник Mironova foundation:
«Давно стежу за творчістю Ніни Мурашкіної і спостерігаю, як з кожним новим проектом вона стає все більш професійною і цікавою для глядача. Її художні світи захоплюють пряним ароматом чуттєвості і в той же час в них завжди є місце для серйозних думок і філософських роздумів. А об’єкти Володимира Сая додають цьому художньому вислову класичної глибини з сучасним підтекстом».

Mironova foundation
Лаврський провулок, 9

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.