EN

Нікіта Кадан в PinchukArtCentre

27 лютого о 12.00

Текст організаторів:

27 лютого PinchukArtCentre представить виставку «Камінь б’є камінь» — першу масштабну персональну виставку Нікіти Кадана в Україні.

У центрі творчості Нікіти Кадана лежить історичне минуле в формі ідеологій, мистецтва та актів політичного насилля. Він занурюється в роботи (українського) авангарду та взаємодіє з історією минулого сторіччя в Україні. З цієї точки зору видається природним, що його перша масштабна персональна виставка в Україні, «Камінь б’є камінь», починається зі «спогаду», переданого в вигляді інтуїтивної мистецько-історичної рефлексії, здебільшого через роботи тих, кого відносять до українського авангарду.

Через всю виставку проходять теми щодо історичних подій, об’єктів та композицій, які художник наново інтерпретує в рамках сучасної гострої потреби протистояння геополітичним поразкам, праворадикальним ідеологіям та неоліберальним силам. З гострим відчуттям актуальності Кадан продовжує говорити про історію як про актуальне сьогодення. Проте виставка виходить за рамки історичних фактів, розглядаючи політичне насилля, закладене в бінарні світогляди. І робить предметом художнього висловлювання саме питання пам’яті, виставляючи напоказ та протиставляючи політичні рани, які були їй спричинені.

«Камінь б’є камінь» – це жодним чином не «історія, якою вона була»; це мотив, що спалахує в момент небезпеки – він освітлює наше сьогодення й спрямовує нас у майбутнє.

Виставка представлена в рамках роботи Дослідницької платформи PinchukArtCentre.

Куратор виставки: Бйорн Гельдхоф, арт-директор PinchukArtCentre. Асистентка куратора: Катерина Яковленко, кураторка публічних програм PinchukArtCentre. Архітекторка та дизайнерка експозиції: Дана Косміна.

Вхід вільний. Виставка працюватиме до 15 серпня 2021 року.

PinchukArtCentre
Велика Васильківська/Басейна, 1/3-2

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.