EN

НІХТО НЕ ОСТРІВ

1 листопада 2022, в просторі лабораторії Opera aperta митці заграють в Києві про Маріуполь та Крим.

Текст організаторів:

Ніхто_не_острів — перший рядок вірша поета-метафізика Джона Донна:

No man is an island entire of itself; every man
is a piece of the continent, a part of the main.

Ніхто_не_острів — назва аудіовізуального проєкту, ініційованого Агенцією АртПоле, що присвячений українському півдню — Криму, Маріуполю, Бердянську, Херсону… 

Оля Михайлюк, Київ — авторка ідеї, візуалізація

Сурен Восканян, Маріуполь — дудук, кларнет

Томаш Сікора, Вроцлав — саксофон, електроніка

Польський саунд-артист Томаш Сікора неодноразово брав участь у спільних з українськими митцями проєктах і, зокрема, збирав звуковий матеріал в Маріуполі. Там було записано багато годин шуму моря, маріупольських вулиць, мирної ще Азовсталі. Оля Михайлюк ловила настрої міст Приазов’я у фото і відео. Сурен Восканян — маріупольський музикант, з яким АртПоле співпрацює вже не вперше. Цієї весни його місто звучало інакше. Разом митці мають намір створити аудіовізуальну мапу Маріуполя, яка стане продовженням розпочатого минулого року проєкту “Ніхто не острів”. 

Звуки й візуальні патерни, з яких скалалася перша його частина, збиралися на півострові Гіркий Кут на Херсонщині. Тоді це була одна з найближчих до Криму локацій. Цього року проєкт мав розгорнутися. Але з початком повномасштабного вторгнення комусь з його учасників довелося провести місяць в окупованому місті, хтось поміняв музичну кар’єру на воєнну журналістику, хтось — на ЗСУ. Гіркий кут, як і Маріуполь, окупований.

Попри всі ускладнення, Агенція АртПоле зібрала декого з учасників проєкту в Києві, аби продовжити роботу. Передбачається, що 1 грудня буде жива імпровізаційна версія — work in progress — майбутнього твору про наш прекрасний український південь.

Комунікаційна підтримка проєкту — Агенція proto produkciia

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.