EN

“Ніхто не острів” в “Асортиментній кімнаті”

До 29 листопада

Текст організаторів:

Наприкінці минулого тижня франківська галерея “Асортиментна кімната” відкрила незвичну експозицію, яка включає лише одну роботу відеоарту під назвою “Ніхто не острів”. Робота триває 20 хвилин та була створена цього року київською міждисциплінарною художницею Олею Михайлюк та мінським саунд-артистом Сергієм Кравченко під псевдонімом SK.EIN.

Тема роботи – Крим. Автори намагаються доступними їм засобами повернути близький, але недоступний зараз півострів. Польові записи природних шумів поєднуються з мелодіями Криму, синтезуючись в спільне абстрактне полотно. До речі, матеріал для роботи знімався в українському селищі Хорли, яке розташоване в Херсоньскій області на території невеликого півострову якраз навпроти Криму. До музичної частини проєкту долучилися Мустафа Кизилделі (баглама), Сурен Восканян (дудук), Андрій Левченко (бубон), Рустем Асанов (скрипка).

Роботу презентували в “Асортиментній кімнаті” у присутності авторів 19 листопада. Презентація зібрала так багато глядачів, що деякі з них мали відстояти чергу в коридорі, аби попасти в приміщення галереї для наступного кола перегляду.

Франківський художник Богдан Середяк також бачив роботу та прокоментував її наступним чином: “Робота “Ніхто не острів”, в першу чергу, заінтригивала відчуттям ностальгії за місцем. Проект апелює до туги за краєм, де сглядач міг навіть не бути. Це відчуття втрати, але водночас нових вражень та надій. Все це – завдяки кадрам, знятим у час, коли природна палітра кольорів набуває особливих, легких тонів, а також завдяки відборному музичному супроводу. ”

А франківська студентка Яся Суліма поділилась такими враженнями: “”Ніхто не острів” виявився для мене зовсім нестандартним способом показати Крим. Звикнувши до більш провокативних, подекуди агресивних, або навіть трагічних кіно та текстів, для мене цей короткий метр став дуже ностальгійним, кристалічно чистим і свіжим ковтком повітря, який вдихаєш без тривоги.”

Організатори обіцяють, що незабаром відбудеться онлайн прем’єра цієї роботи. Але досі її можна було побачити лише в культурних просторах Херсона, Києва та Івано-Франківська.

Робота “Ніхто не острів” створена мистецькою агенцією АртПоле в рамках проєкту “Крим. Третій вимір” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Франківська програма реалізована за підтримки програми “Малі Ґранти Теплого Міста”, а також організаційної підтримки галереї “Асортиментна кімната”,

Фото: Тарас Теліщак

Галерея працює по буднях з 12:00 до 19:00.

Якщо хочете завітати в вихідні, заздалегідь напишіть на ФБ-сторінку галереї.

Галерея “Асортиментна кімната”
Січових Стрільців, 15 (дворик в арку біля ресторану “Піросмані”)

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.