EN

NEW WORKS. РАЗВЕСКА

Сегодня, 27 сентября в 19:00 в Voloshyn Gallery (Киев) открытие выставки Игоря Гусева (Одесса). Экспозицию можно посмотреть до 22 октября.

Материал записан во время подготовки экспозиции.

Текст галереї:

Voloshyn Gallery представляє виставку художника Ігоря Гусєва «NEW WORKS». В експозиції будуть представлені нові живописні роботи, а також об’єкти – доробок художника за останній час.
При першому побіжному погляді на нові картини Гусєва, може здатися, що це класичний живопис. Але вже через секунду розумієш, що тебе було введено в оману віртуозною технікою виконання. Сповнені умиротворення та іронії ідилічні сюжети де-не-де порушують кольорові смуги, перешкоди та цифрові помилки.
«На картинах, за основу яких взято зображення із фігурами в інтер’єрі або на вулиці, від постатей тягнуться «абстрактні» продовження, лінії, смуги, які з міметичним фрагментом фігури, як від органічного «стику», йдуть до краю картини. При цьому ці смуги акуратно структурують картину кольорами, що відповідають основам їх виникнення. Так з’являються кольорові лінії, що явно нагадують смуги, які виникають на екрані при будь-яких перешкодах або помилках в передачі цифрових зображень. Це, звичайно ж, розкриває причини формального об’єднання двох різних мов – міметичної та абстрактної, а також внутрішнє коливання сенсу між двома типами художньої презентації світу предметів, одна з яких ґрунтується на розпізнаванні об’єкта за аналогією, а інша – на симуляції якоїсь форми цифрового зображення цього об’єкта», – говорить мистецтвознавець і куратор Петар Чуковіч, також відзначаючи, що ці зображення є кінцевим результатом цілого ритуалу і, до того ж, свідчать про магію творчості при зустрічі з невимовним і незбагненним, про віру Ігоря Гусєва в незаперечну силу живопису як єдиного естетичного досвіду. Щодо ритуалу, Чуковіч каже, що усе в цьому процесі створення є символічним: «від руху руки, яка натискає на кнопку «stop» перед екраном, де показується фільм, й кадр, що зупинили потім зберігає в файл, до моменту, коли з усіх цих стоп-кадрів виникає зображення на полотні, з обов’язковими метаморфозами».
До своєї впізнаваної манери Гусєв звертається останні п’ять-сім років. Однак деякі арт-критики її точкою відліку вважають роботу «Машина та кішка» написану ще у 1998 році. На ній зображений флуоресцентний скелетик кошеняти, що вибігає з-під характерно подовженого автомобіля. Ґлітч ефекти були невід’ємною частиною відео-арту, що панував у мистецтві кінця дев’яностих. У той час Гусєв проявив себе і як відеохудожник, і як автор численних парадоксальних інсталяцій. Але що ж насправді наполегливо зображує автор? Це штрих-код або візуалізація Теорії струн? І що ж стоїть за всім цим? Божевілля генія або свідомий прагматизм?
Ігор Гусєв народився в 1970 році в Одесі. Закінчив Одеське художнє училище ім. М.Б. Грекова (живопис викладав Володимир Кріштопенко, малюнок – Віталій Алікберов). Гусєв відомий як український художник, поет, автор перформансів, фільмів, об’єктів та інсталяцій, учасник і організатор безлічі мистецьких акцій, лідер руху «Арт-рейдери», засновник андеграундной галереї «Норма». Постійний учасник великих виставкових проектів, таких як «Рестарт», «Космічна Одіссея», «Незалежні», «20 років присутності», спецпроекту Першої Київської міжнародної бієнале сучасного мистецтва ARSENALE 2012 «Подвійна гра», Одеської бієнале сучасного мистецтва, «Дні України в Великобританії «. Ігор Гусєв бере участь у виставках з початку 90-х і є представником Нової хвилі українського сучасного мистецтва. У 2013 році увійшов до топ-25 «25 найуспішніших художників України» за версією арт-сайту www.hudruk.org. Живе і працює в Одесі.
Voloshyn Gallery – була заснована Максимом та Юлією Волошиними у 2006 році. Від початку заснування носила назву Mystetska Zbirka Art Gallery. Вона розташована в культурно-історичному центрі Києва на вулиці Терещенківській. Voloshyn Gallery – галерея сучасного мистецтва, є майданчиком для експериментів, досліджень і соціальних проектів.
Місія галереї: популяризація українського мистецтва в Україні та світі. Максим і Юлія Волошини активно представляють українське мистецтво за кордоном, сприяючи його інтеграції в європейські культурні процеси. У лютому 2014 Максим і Юлія презентували проект «Україна. Архетип свободи» у Відні в культурно-виставковому центрі Novomatic Forum. У проекті були показані роботи 15 українських художників, які втілили в своїй творчості принцип свободи. У квітні 2015 року з ініціативи галереї був організований перший український арт-тур на острів Кіпр під назвою MAKE ART NOT WAR. У проекті взяли участь сім провідних художників, які представили свій погляд на війну і мир в Україні зокрема та в історичному контексті в цілому. У 2015 році Максим і Юлія організували проект українських художників у Нью-Йорку, який проходив у Ukrainian Institute of America. Протягом останнього року Voloshyn Gallery представляла художників у Маямі і Нью-Йорку, та двічі у швейцарському Базелі, на SCOPE Art Show – сателіті найпрестижніших світових ярмарків мистецтва Art Basel та The Armory Show.
Максим і Юлія Волошини активно підтримують сучасних молодих українських художників і колекціонують їх твори. У 2015 році Максим і Юлія увійшли в ТОП 30 українських колекціонерів за версією Forbes і стали наймолодшими у цьому рейтингу. В цьому ж році Максим і Юлія увійшли ще в один рейтинг українського Forbes: 30 успішних українців, яким ще не виповнилося 30.

Voloshyn Gallery
м. Київ, ул. Терещенківська, 13, вхід в арку 2-й двір
+38 050 136 47 37, +38 044 234 14 27, www.voloshyngallery.art, info@voloshyngallery.com

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.