EN

НЕДЛИННЫЕ СТИШКИ


Арт-бук Натальи Королёвой (Черкассы).  10 октября в “Музее современного искусства Херсон” в 18.00 открывается графических выставка работ художницы.

Текст организаторов: 

10 жовтня у Музеї сучасного мистецтва в Херсоні відкривається виставка графіки Наталії Корольової “Каліграфія невербального”. До експозиції увійдуть абстрактні монохромні роботи різного формату — від зовсім камерних до метрових аркушів, виконані рапідографом на папері. На виставці будуть представлені як нові роботи, так і створені понад двадцять років тому на резиденції в Швейцарії, котрі в Україні експонуватимуться вперше.

“Кожен свій рух у роботі над зображенням Наталія Корольова виношує і виважує дуже ретельно і здійснює його з ювелірною точністю і концентрацією. Лінія поступово визріває, щоби потім плавно і впевнено проступити на поверхні, як капіляри, що наповнюються внаслідок ударів серця. Збираючись у пучки, вузли, сплетіння, лінії і штрихи формують монохромні текстури, подібні до вихорів на поверхні Солярісу в візуальній інтерпретації Тарковського.
Персональна ієрогліфіка авторки знаходиться поміж фігуративом і абстракцією, літературою і ненаративним символічним простором. Точність у візуальному полі поєднується в роботах художниці з тяжінням до метафори, небуквальності у полі смисловому. Художниця підходить до мистецтва як до інструменту катарсису і внутрішньої структуризації. Через творчий процес вона здійснює конструювання реальності та себе самої в новій якості, досягнення якої стає можливим саме завдяки художньому жесту. Самозаглибленість поєднана із прозорістю і відкритістю, що надає творам універсальності, робить їх більшими за лише фіксацію суб’єктивного переживання, наповнює їх повітрям — легким і рухливим” (Наталія Маценко, мистецтвознавиця).

Наталія Корольова (нар. 1958 р. у Черкасах) — художниця, що працює переважно в графічних техніках, створюючи абстрактні і фігуративні роботи. Останнім часом сфокусувалась на створенні арт-буків з авторськими текстами. Навчалася у РХСШ (нині ДХСШ ім. Т.Г. Шевченка), 1984 роуу закінчила ЛДІПДМ (нині Львівська національна академія мистецтв). Тривалий час працювала викладачем малюнку, живопису та психології творчості у декількох черкаських вузах. Живе і працює у Черкасах.

Проект втілюється з ініціативи мистецької організації Мітєц.

 

 

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.