EN

НЕБО. ПРОЄКТ ОЛЕНИ БОЙКО

Перебіг проєкту «МІТЄЦ. Реабілітаційний простір». Фотопроєкт Олени Бойко. створений за підсумками майстер-класу Валерія Мілосердова (Київ). За підтримки  Українського культурного фонду 2021 рік.

Вкажіть будь ласка період створення серії світлин з небом?

Свій фотоальбом “Небо”, я створила для нашого проєкту, після майстер-класів Валерія Мілосердова. Для цього зібрала фото з 2016 року по теперішній час.

 

 

В вашій практиці простежується фіксування моментів життя. Що саме вас наштовхнуло на документацію споглядання?

За небом я спостерігаю з дитинства, бо це для мене політ, простір, подих, свобода, мрія! А ще небо посилає нам знаки, які інколи вдається зафіксувати. Це важливі для мене світлини. Два голуби з’явилися на небі, коли я їхала до свого чоловіка на Донбас (на жаль, це була наша остання зустріч), один з голубів дуже швидко зникав, наче танув, а я відганяла від себе думки, не вірила, заспокоювала себе, але… Дівчина і птахи виникли в небі, коли народжувався мій онук (пологи були дуже важкими, тому я і благала НЕБО про допомогу). І знов знак, що все буде добре.

 

Багато художників надихаються небом, його властивостями кольору та світла, й по-різному використовують у своїх роботах. На вашу думку, це може мати терапевтичний ефект як для автора так й для глядача, який знайомиться з цими роботами?

Так я дуже часто дивлюся в небо, молюся, розмовляю з ним і з тими, хто зараз на ньому. Дійсно таке споглядання тебе заспокоює, збирає в купу твої думки, надихає, спонукає до дії.

 

 

А ще мені б хотілось, щоб люди частіше дивились на НЕБО, відриваючись від матеріального, від повсякденного, від побутового. Більше мріяли і творили, бачили красу нашого світу, раділи як маленькі діти, тому що вони живуть і можуть все це бачити і не тільки бачити, а ще можуть зробити цей світ красивішим, добрішим, світлішим!

 

 

Тому і з дітками в садочку, під час прогулянки ми часто спостерігаємо за небом, за хмаринками, мріємо, відгадуємо на що вони схожі, а потім малюємо їх. Таке спостереження розвиває дитячу уяву й творчість, дає політ і простір для маленької особистості, а, можливо, для майбутнього митця!

 

 

Лише одна робота з серії містить ваше зображення. Це має певне значення?

Тому що я і є та маленька дитина, яка відчинила вікно і вдивляється в безмежне, безкінечне небо, чекаючи відповіді на свої питання, або хоч на якийсь знак!

 

 

Опис проєкту:

АРТ-ТЕРАПІЯ ВЕТЕРАНІВ АТО / ООС ТА КОЛИШНІХ В’ЯЗНІВ «ДНР / ЛНР»

«МІТЄЦ. РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ПРОСТІР” — інноваційна програма мистецько-психотерапевтичної реабілітації ветеранів АТО / ООС та колишніх в’язнів «ДНР / ЛНР». Над втіленням його у життя працюють команди двох громадських організацій — «МІТЄЦ» та «Львівський психоаналітичний інститут ментального здоров’я».

Впродовж 9 місяців учасники програми беруть участь у 8 майстер-класах із різних видів мистецтва: графіки, живопису, фотографії, кераміки, колажу, ленд-арту, саунд-арту та перформативного танцю. Майстер-класи проводять провідні українські митці: Олексій Аполлонов, Валерій Мілосердов, Сергій Якунін, Олександр Міловзоров, Катерина Свіргуненко, Альона Мамай, Богдан Мороз, Олександр Ляпін. Фінальним акордом проєкту стане створення арт-буку та розробка методики психотерапевтами.

Під час майстер-класів з учасниками програми працюють фахові психотерапевти, психоаналітики. А професійні художники — Сергій Захаров (колишній в’язень «ДНР») та Дмитро Коломойцев (ветеран АТО) ведуть художні щоденники та фіксують арт-терапевтичний процес.

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду, 2021 рік

КУНГФУ ВІД МИСТЕЦТВАКУНГФУ ВІД МИСТЕЦТВАЧОМУ УЧАСНИКИ БОЙОВИХ ДІЙ СТАВЛЯТЬСЯ НЕГАТИВНО ДО ТИХ, ХТО НЕ БУВ НА ВІЙНІ

 

 

 

 

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.